1. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego obchodzony pod hasłem: „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Rozeznajmy, jak czynić miłosierdzie w okresie tak bliskiej i okrutnej wojny.
 2. Wdzięczni jesteśmy ludziom dobrej woli, którzy co jakiś czas pytają o nasze potrzeby w związku z przyjmowaniem uchodźców, a także przez wpłaty na konto wspierają wielorakie funkcjonowanie Opactwa. Większość początkowych emocjonalnych odruchów zagasła, ale ciągle są osoby. które w swojej pomocy nie ustają. Naszych Przyjaciół polecamy Bogu przy wielu różnych okazjach.
 3. Przypominamy o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. U nas wspólna Koronka w każdy poniedziałek oraz w ciągu białego tygodnia i przez cały listopad.
 4. Wspólnota Matki Miłosierdzia zaprasza dzisiaj na 15:00 do naszego kościoła na Godzinę Miłosierdzia, a na 19:00 do kościoła Bożego Miłosierdzia na tzw. “Wieczór uwielbienia.
 5. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. 
 6. Wieczorem comiesięczna Msza Święta w intencji Ojczyzny i Kościoła, na którą zaprasza Ruch Kultury Chrześcijańskiej “Odrodzenie”. Przewodniczy o. Marek Grzelczak, dominikanin – krajowy asystent Ruchu i jutrzejszy solenizant.
 7. We wtorek obchodzimy przeniesioną z racji oktawy wielkanocnej liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
 8. W piątek, 29 kwietnia święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945 r.). 
 9. Jeszcze tylko do końca kwietnia można przekazywać 1 procent od swego podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego w tym także naszego Ośrodka. Niech dobry Bóg wynagrodzi trud pani Haliny i pomagającej Jej pani Agnieszki. Obie są bardzo ofiarne rozliczając wielu osobom podatek dochodowy.
 10. Za tydzień w sobotę i w niedzielę, w całym powiecie jarosławskim akcja „Jarosławskie Pola Nadziei”, czyli publiczna zbiórka pieniężna na rzecz zakupu sprzętu medycznego dla Hospicjum im. św. Jana Pawła II przy ul. Sanowej. Specjalnie oznakowani wolontariusze staną z puszkami przed sklepami i kościołami i za złożoną ofiarę będą przekazywać żółtego żonkila lub pamiątkową naklejkę.
 11. Za tydzień pierwsze nabożeństwo majowe.
 12. Dzisiaj składka do puszki na Radio Fara. Radio zaprasza codziennie do naszego kościoła na różaniec o 20:15 – osobiście lub wirtualnie. Transmitowany jest na cały świat w formie audio i wideo na falach UKaeF, na JUTUB i na wiele innych sposobów. Dominuje obecnie intencja o pokój.
 13. Od powietrza, głodu, ognia i wojny – Wybaw nas Panie! 

Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu UKRAINA przekazywaną na konto:

58 9096 0004 2001 0042 7517 0001

Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław; 

Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR