1. W tym tygodniu zamontujemy rzeźbę autorstwa pana Eliasza Dyrowa i tablicę upamiętniająca spoczynek Księdza Prałata w krypcie naszego kościoła. Niestety, z uwagi na nietypowy wzrost zakażeń, Ksiądz Arcybiskup odwołał jej poświecenie. Miało mieć miejsce w najbliższy piątek. O nowym terminie poinformujemy. Dzisiaj w przedsionku przy prasie katolickiej rozprowadzana jest najnowsza książka o zmarłym pod tytułem „Wystarczyła mu sutanna uboga”, zawierająca świadectwa o nim, a jest ich w sumie kilkadziesiąt.
  2. Dzisiaj z inicjatywy Papieża Franciszka przeżywamy w Kościele po raz trzeci Niedzielę Słowa Bożego. Szczególny dzień, który ma nam przypomnieć o wartości czytania i rozważania Pisma Świętego – dla pogłębiania wiary i zaufania Bogu.
  3. Także dzisiaj u nas około 18:00 “Wieczór kolęd” animowany przez Diakonię Muzyczną Wspólnoty Matki Miłosierdzia. Większość kolęd wyrasta wprost z Biblii. Inne to tzw. pastorałki. Zapraszamy.
  4. Jutro wspomnienie św. Franciszka Salezego – patrona Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. 28 grudnia bieżącego roku. przypadać będzie 400. rocznica śmierci tego wielkiego świętego, ogłoszonego doktorem Kościoła.
  5. Pojutrze święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nazajutrz Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
  6. Obchody Międzynarodowych Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu przyjmują także w tym roku formę symboliczną z uwagi na sytuację epidemiologiczną. W naszym Opactwie ograniczymy się do zapalenia zniczy w czwartek w samo południe w domyślnym miejscu straceń pod murem i do polecenia Panu Bogu ofiar i oprawców.
  7. Do końca kwietnia w naszej recepcji można rozliczać PITy za rok miniony z możliwością odliczenia 1 procenta. Dziękujemy za wszystkie inne ofiary składane na utrzymanie kościoła.
  8. W najbliższą środę rozpoczynają się u Panny Marii nauki przedślubne dla narzeczonych. Zapisy przez stronę internetową klasztoru.
  9. Burmistrz Miasta zaprasza w środę o 17:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie w sprawie zasad dofinansowania wymiany starych kotłów węglowych oraz termomodernizacji domów mieszkalnych w ramach programu „Czyste powietrze”.