1. Dzisiaj o 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek o 10:30 i o 17:30 Droga Krzyżowa.
 2. Wczoraj w uroczystość św. Józefa rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który zakończymy 25 marca – na Zwiastowanie Pańskie. Wtedy podczas wieczornej Eucharystii wspólnie podejmiemy Duchową Adopcję Dzieci Poczętych. Deklaracje duchowej adopcji w przedsionku i na ołtarzu Matki Bożej Miłosierdzia.
 3. W czwartek przypada Rocznica Mordu Sług Bożych – Rodziny Ulmów w Markowej i trzeci już Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów.
 4. W piątek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego podczas celebracji pokutnej o godz. 17:00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie, Papież Franciszek w łączności z całym światem poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym samym czasie, tego aktu dokona w Fatimie, jako wysłannik Papieża, polski kardynał Konrad Krajewski. Nasz Metropolita zachęca do spotkania się w kościołach o tej samej godzinie, odmówienia części różańca świętego i złożenia tego samego aktu. Zapraszamy zatem do nas na 17:00. Różaniec będą animować osoby prowadzące nabożeństwo pierwszych sobót.
 5. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Także w ten piątek wyruszy od nas Ekstremalna Droga Krzyżowa. Dodatkowa Msza Święta o 20:00. Zapisy przez internet lub telefon. 
 7. W sobotę 26 marca wspomnienie Świętego Dobrego Łotra, patrona naszej Archidiecezji.
 8. Za tydzień zmiana czasu – śpimy godzinę krócej.
 9. Jak informuje wojewoda Podkarpacie i Lubelszczyzna uznane zostały za tzw. województwa recepcyjne, w których uchodźcy otrzymują możliwość odpoczynku, pierwszą pomoc – w postaci podstawowego zabezpieczenia i ochrony. Dłuższy lub stały pobyt w Polsce preferowany jest na terenie innych województw.
 10. Dla województwa podkarpackiego lokalizacje pobytu znajdują się na terenie województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, lubuskiego i łódzkiego. Dla wszystkich osób, które wyrażą chęć skorzystania z takiej formy pomocy jest organizowany bezpłatny transport z poszczególnych punktów recepcyjnych do miejsc docelowych.
 11. Uczniom klas ósmych polecamy zapoznanie się z ofertą Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu, szczegóły w internecie.
 12. Nadal służymy pomocą w wypełnianiu PIT-ów.
 13. Od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas Panie!

Pomoc finansowa z dopiskiem – tytułem przelewu UKRAINA na konto:

58 9096 0004 2001 0042 7517 0001

Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław; Bank Spółdzielczy Jarosław;

Code BIC/SWIFT: POLU PL PR