1. Dzisiaj o 18:15 w naszym kościele Pierwszy Jarosławski Wieczór Chwały. Stąd tyle sprzętu muzycznego w okolicach prezbiterium. Za utrudnienia przepraszamy. Wstęp wolny.
  2. Pojutrze święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o Jego aktualnym Następcy, który bardzo jej potrzebuje.
  3. W nocy z soboty na niedzielę będzie miała miejsce w Kolegiacie “Noc walki o Boże błogosławieństwo dla Polski” prowadzona przez ks. Dominika Chmielewskiego salezjanina – założyciela i opiekuna duchowego wspólnoty Wojownicy Maryi. Szczegóły w internecie.
  4. Za tydzień u Panny Marii początek czterdziestogodzinnego nabożeństwa eucharystycznego – przygotowującego do owocnego przeżycia wielkiego postu.
  5. W najbliższy piątek zaczynają się w naszym Domu warsztaty modlitwy wstawienniczej. Szczegółowych informacji na ten temat udzielają życzliwi członkowie wspólnot Odnowy w Duchu Świętym.
  6. Ksiądz Prałat przyzwyczaił wiele osób, że mogły w każdej chwili poprosić o egzorcyzmowaną wodę, sól lub oliwę. Ponieważ nadal tak bywa, na próbę umieściliśmy takie pojemniki obok figury św. Michała Archanioła. Jak na razie zainteresowanie przekroczyło nasze możliwości organizacyjne. Powoli się to jednak zmieni. Na ten czas prosimy o cierpliwość. Aby szanować środowisko naturalne prosimy, po wykorzystaniu, o zwrot pustego pojemnika w to samo miejsce. Bóg zapłać.
  7. Ten czwartek to tzw. „tłusty czwartek”. Kawiarenka Benedyktyńska przyjmuje nadal zamówienia na pączki. Na ten moment doszliśmy do liczby TRZYSTA. Można teraz podejść do lady w Kawiarence lub dzwonić w tygodniu do recepcji, uzgadniając czas odbioru.
  8. “Gość niedzielny” prezentuje dzisiaj “Benedykta list intymny” a “Niedziela” opisuje dylematy “Dzieci rozwodników”.
  9. Nieustannie rozliczamy PIT-y i liczymy na Wasz jeden procent. Zachęcamy emerytów i rencistów, aby złożyli w tym celu krótkie oświadczenie PIT-OP z naszym numerem KRS. W tym roku większość z nas będzie całkowicie zwolniona z podatku i wysokość naszego 1 procenta za rok będzie zależała od tego, ile osób teraz do końca kwietnia przekaże na KRS Opactwa nawet symboliczną złotówkę. Druki PIT-OP w zakrystii i w recepcji. Dziękujemy za już, liczymy na jeszcze. Bóg zapłać.