1. Dzisiaj o 15:00 u Panny Marii koncert kolęd w wykonaniu tamtejszej scholi oraz Jarosławskiej Orkiestry Dętej.
  2. Jeśli ktoś skorzystał z dyspensy postnej na Sylwestra, może złożyć stosowną ofiarę do puszki w przedsionku. Złożone ofiary przekażemy na misje.
  3. We wtorek wieczorem comiesięczne modlitwy do św. Michała i chórów anielskich.
  4. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte w porządku niedzielnym. Na każdej błogosławieństwo kredy i kadzidła. Przygotujemy specjalne zestawy zawierające kadzidło i kredę, co będzie szczególnie ważne w tym roku bez indywidualnej kolędy kapłańskiej. Przenieśmy jednak ze sobą małe pojemniki z wodą, która także zostanie wówczas poświęcona.
  5. W środę Msza wigilijna z tej uroczystości, ale wpierw o 17:30 nowenna maryjna.
  6. W pierwszy czwartek stycznia o 17:00 kazanie formacyjne dla Honorowej Straży Serca Pana Jezusa, a po Mszy Godzina Święta.
  7. W pierwszy piątek od 19:00 modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie zakończone dodatkową Eucharystią o 21:00. Spowiadamy codziennie od 9:00 do 11:00.
  8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które liturgicznie kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  9. Bardzo dziękujemy za ofiary składane w okresie świątecznym na rzecz ogrzewania naszej świątyni. Także za te, które spływają na konto bankowe kościoła. Tzw. “tarcza antyinflacyjna” obejmuje tylko indywidualne gospodarstwa domowe.
  10. Wszystkich, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do przekazania 1 % swojego podatku na rzecz naszego Ośrodka, przez co wesprzemy jego działalność – w tym prace remontowo-konserwatorskie w naszej świątyni. Numer KRS dostępny na stronie opactwo.pl.
  11. Każda parafia nieco inaczej w tym roku organizuje kolędę kapłańską. Zainteresujmy się, jak to przebiega w parafii, gdzie zamieszkujemy.

Rektorat św. Mikołaja

Bank Spółdzielczy Jarosław
58 9096 0004 2001 0042 7517 0001
Code BIC/SWIFT: POLU PL PR