1. We wtorek rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zakończymy go 25 stycznia – świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła. 
  2. Pamiętajmy, że kto w tych dniach uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła (np. modlitwa, post, jałmużna, studium, posługa liturgiczna itp.) i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego, opata; we wtorek św. Małgorzaty Węgierskiej, dziewicy; w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa; w piątek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  4. Także w piątek Dzień Babci, a nazajutrz Dzień Dziadka. Módlmy się tak za żyjących jak i za zmarłych. Znajdźmy też inne sposoby, aby okazać im swoją wdzięczność i szacunek.
  5. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego. Wspólnota Matki Miłosierdzia serdecznie zaprasza w ten dzień do naszego kościoła na Wieczór Kolęd. W programie kolędy w wykonaniu Diakonii Muzycznej Wspólnoty oraz śpiewane przez wszystkich obecnych. Początek ok. 18:00, czyli po wieczornej Eucharystii. Większość kolęd wyrasta wprost z Biblii. Inne to tzw. pastorałki.
  6. 12 stycznia minęła pierwsza rocznica śmierci ks. prałata Mariana Rajchla. Z tej okazji Radio Fara nagrało różne materiały z rozmowami o nim. Można je odsłuchać ze strony radiofara.pl.
  7. Do końca kwietnia w naszej recepcji można uzyskać pomoc w sprawdzeniu i złożeniu deklaracji podatkowych. Najlepiej jednak wpierw skontaktujmy się telefonicznie, aby uzgodnić bezpieczny sposób kontaktu.
  8. Przed kościołem rozprowadzane są dzisiaj kalendarze i inne wydawnictwa. To akcja powiązana ze wsparciem Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie.
  9. Pan Burmistrz zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Dzisiaj się uczysz, jutro pracujesz”. Dotyczy on osób z: Jarosławia, Przeworska, Gminy Przeworsk i Gminy Pawłosiów. Dotyczy osób mających 30 lat i więcej, pozostających poza rynkiem pracy tj. osób bezrobotnych lub osób biernych zawodowo, czyli: rolników i członków ich rodzin oraz osób zbyt mało zarabiających na swe utrzymanie. Jego realizacja rozpocznie się w kwietniu.