1. Dzisiaj rozpoczynamy wielki tydzień, dla chrześcijan najważniejszy tydzień całego roku.
 2. Dziękujemy pani Gąsior za przepiękną palmę – przygotowaną na tę jedną niedzielę.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali wczoraj ciepłą kolację dla naszych gości z Ukrainy przebywających na terenie Jarosławia – przede wszystkim mieszkańcom niemieckiego Reutlingen, którzy przywieźli swoje produkty, przygotowali je i podawali. Razem z polskimi dobrodziejami przewinęło się dwieście osób. Teraz zapraszamy na tradycyjny żurek bezpośrednio po rezurekcji.
 4. Dziś zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale o godz. 16:00. Dziękujemy ks. Arturowi za wygłoszone w tym roku kazania pasyjne.
 5. Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w rekolekcjach w swoich parafiach trzy medytacyjne wieczory w naszym Opactwie począwszy od jutra. Spowiedź w kościele przed nabożeństwami oraz od 9:00 do 11:00.
 6. Jutro u Chrystusa Króla od 11:00 Uroczystości Katyńskie.
 7. Po dwóch latach przerwy wracają całodniowe spowiedzi parafialne: w wielki wtorek u Ojców Reformatów i na Kolonii Oficerskiej, a w wielką środę w Kolegiacie i u Królowej Polski.
 8. Trzy dni paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Nie są to dni przygotowania, ale już sam obchód Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.
 9. W Wielki Czwartek przeżywać będziemy pamiątkę Ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa.
 10. Rano w Wielki Czwartek o 10:00 w Katedrze w Przemyślu Msza Święta Krzyżma, która jest szczególnym znakiem jedności kapłanów. 
 11. O godz. 18:00 w naszym kościele Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Kapłani w czasie tej Mszy odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie. Potem przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i tradycyjna modlitwa różańcowa o 20:15 oraz godzinna adoracja od 21:00 prowadzona przez Wspólnotę Matki Miłosierdzia.
 12. W wielki piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast wyłącznie jeden posiłek do syta i dwa lekkie, czyli post ścisły dotyczy wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również młodsi, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty. 
 13. Zachęca się do zachowania postu od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę, aby dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania.
 14. W wielki piątek o godz. 17:30 droga krzyżowa. Jeżeli będzie dobra pogoda, gromadzimy się obok bramy wjazdowej, aby przejść nią wzdłuż obwarowań. Później Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja do 22:00 podobnie jak we czwartek.
 15. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.
 16. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w naszym kościele o 10:00, 12:00 i 14:00.
 17. Obrzędy wielkosobotnie rozpoczniemy o godz. 19:00. Można przynieść świece.
 18. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rezurekcja z procesją o 6:00 rano. Po niej wielkanocny żurek dla wszystkich obecnych. Kolejne Msze Święte o 10:00, 11:30 i 17:00.
 19. Za tydzień, za uczestnictwo przez radio lub telewizję w wielkanocnym błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi, można będzie zyskać odpust zupełny.
 20. Ofiary składane na tacę przez cały okres świąteczny przeznaczymy na projekt instalacji elektrycznej, przeciwpożarowej i odgromowej naszego kościoła. Obecna ma już 30 lat i nie spełnia współczesnych kryteriów. W razie pożaru nie dostalibyśmy żadnego odszkodowania.
 21. Kawiarenka Benedyktyńska jeszcze przez dwa dni przyjmuje zamówienia na wypieki świąteczne 
 22. Od powietrza, głodu, ognia i wojny – Wybaw nas Panie!