1. Wczoraj dobrzy ludzie Szkocji, Anglii i Ameryki upiekli i wydali w naszych ogrodach trzysta dużych pizz o różnych smakach – oczywiście pociętych na mniejsze kawałki. Dopisała pogoda i frekwencja tak naszych gości z Ukrainy, jak i polskich dobrodziejów. Wolontariusze z Przemyśla rozdali przy tej okazji plecaki dla dzieci i zestawy piktogramów do porozumiewania się w dwóch językach.
 2. Poprosiliśmy Szkotów o następny taki wieczór na Dzień Dziecka. Już teraz wszystkich zapraszamy.
 3. W tym tygodniu odjechali w różne części Polski kierowcy, którzy przez dwa miesiące obsługiwali punkty recepcyjne w Korczowej i Medyce. Wczoraj zaczęliśmy już na ich miejsce przyjmować kolejne rodziny ze Wschodu.
 4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej w naszym ogrodzie zagra charytatywnie hiszpański duet, który w tym tygodniu daje serię koncertów w różnych miejscach wspomagania uchodźców.
 5. Rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny, w którym będziemy zachęcać do regularnego czytania i rozważania Pisma świętego. Bierzmy – obecną w każdym domu Biblię – do ręki – indywidualnie i wspólnie z innymi. W tym roku zwróćmy szczególną uwagę na Ewangelie wg św. Łukasza.
 6. Przy tej okazji chcemy szczególnie podziękować dorosłym podejmującym w naszym kościele posługę lektora, a równocześnie zaprosić do czytania lub pisania tekstów Pisma Świętego podczas liturgii także inne osoby. 
 7. Także dzisiaj pierwsze nabożeństwo majowe o 16:30. Cicha adoracja od 15:30. W dni powszednie to samo o godzinę później.
 8. Przy kościołach w całym powiecie jarosławskim trwa akcja „Jarosławskie Pola Nadziei”.
 9. Jutro Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do umieszczenia flag narodowych na naszych domach.
 10. We wtorek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski głównej Patronki naszej Ojczyzny i naszej Archidiecezji. Jest to także dzień modlitwy w intencji Polonii. Msze Święte w naszym kościele w porządku niedzielnym. Z uwagi na uroczystość nie będzie roboczego spotkania Straży Honorowej.
 11. Jarosławskie obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja {1791} rozpoczną się w kościele Królowej Polski Mszą Świętą odpustową o godz. 11:00.
 12. W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. 
 13. Ksiądz Arcybiskup wybrał na dzień poświęcenia tablicy pamiątkowej ks. prał. Mariana Rajchla dzień 23 czerwca – w bliskości rocznicy jego święceń kapłańskich. Jeśli nic się nie zmieni przypomnimy o tym w stosownym czasie. Z ofiar przekazanych na upamiętnienie ks. Prałata została wykonana ta tablica oraz nowe oświetlenie jej i całej kaplicy maryjnej. Resztę przeznaczymy na wymianę odparzonych tynków – co rzuca się w oczy osobom modlącym się nad kryptą Zmarłego. Najpierw jednak czeka nas żmudne wykonanie dokumentacji technicznej tego przedsięwzięcia i uzyskanie akceptacji Konserwatora Wojewódzkiego.
 14. Dzisiaj po pandemicznej przerwie wznawia swoją działalność Kawiarenka Benedyktyńska. Zauważyliśmy już z pewnością rozstawione ławki biesiadne. Możliwe są dania obiadowe, drobne napoje, lody, słodycze i przekąski. Zaczynamy dziś od sernika i szarlotki.
 15. Pozostałe ogłoszenia – w tym o spotkaniach gospodarzy miasta z mieszkańcami – podamy we wtorek.