1. Na 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek na 10:30 i na 17:30 na Drogę Krzyżową.
 2. Ekstremalna Droga Krzyżowa za dwa tygodnie.
 3. We wtorek specjalne modlitwy o beatyfikację Służebnicy Bożej Anny Jenke. 
 4. Podjęliśmy kolejną – czwartą nowennę o pokój – tym razem do św. Józefa. Jego uroczystość w najbliższą sobotę.
 5. Także w sobotę zainaugurujemy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
 6. W następną niedzielę u Panny Marii rozpoczną się tegoroczne rekolekcje wielkopostne .
 7. Do 24 marca przy sanktuarium maryjnym w Leżajsku trwa największy w Polsce Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie z pasją”. Program w internecie.
 8. Nadal służymy pomocą w wypełnianiu PIT-ów – nawet – gdy tylko emerytura – jest jedynym źródłem dochodu.
 9. Szczegółowe sprawozdanie z pomocy Ukrainie przedstawimy za tydzień. 
 10. W ubiegłym tygodniu kontynuowaliśmy wszystkie rozpoczęte wcześniej sposoby tej pomocy. Bardzo przydało się trzydzieści dodatkowych miejsc na wielkim korytarzu. Zapełniły się one ostatecznie wczoraj o 23:00, ale – dzięki nim – przez ostatnie dni nikomu nie odmówiliśmy noclegu. Jak dotąd wszyscy – po wyspaniu się, najedzeniu i odpoczęciu kilka godzin lub kilka dni – udają się dalej na zachód i w głąb Polski. Dzięki wolontariuszom nie zatrudniamy dodatkowych osób, a np nieustanne pranie i prasowanie użytej tylko przez jedną, dwie noce pościeli odbywa się w całości w naszym domu. Podobnie radzimy sobie z przygotowaniem i wydawaniem każdego dnia – nawet już do 150 śniadań, obiadów i kolacji.
 11. Przyjęliśmy, a potem przekazaliśmy na Wschód kilka transportów darów z Polski i z zagranicy. Nasz rodak z ul. Pogodnej we współpracy z kolegą ze Zduńskiej Woli przekazał kolejne 15 tysięcy złotych – zebrane w Anglii – na finansową pomoc dla uchodźców. Kilka innych wpłat na podobne cele pojawiło się na koncie, inne przekazano nam do ręki. Pojawił się też pierwszy dar pieniężny w wysokości 3 tysięcy złotych zebranych we Francji z przeznaczeniem na naprawę zepsutej windy dla osób niepełnosprawnych. Wystarczy to na diagnozę i zaplanowanie koniecznych działań.
 12. Zmienił się charakter grup uchodźczych. Na początku przejeżdżali przez Jarosław ludzie młodzi, zdrowi, majętni lub mający krewnych poza Ukrainą. Inni bali się jechać w niepewne. Teraz pojawia się coraz więcej osób bez żadnego punktu docelowego – także osób starszych. Ciągle są telefony o zakwaterowanie osób na wózkach inwalidzkich, niepełnosprawnych, niewidomych. Wielu nie zostawi w pustym domu psa, kota czy nawet chomika. 
 13. Z kolei osoby przyjmujące do siebie zaczynają pytać na jak długo. Czy zatem wystarczy nam pierwotnej gorliwości? Czy był to tylko jednorazowy zryw Polaków? Czy zakończy się – jak to już bywało – na słomianym zapale? Czy narzekanie wyprze – z naszych serc i życia społecznego – wcześniejszą gorliwość. Jeszcze tego nie widać, ale róbmy wszystko, aby tak się nie stało. W piątek przyjęliśmy siedmioosobową rodzinę Romów, wczoraj rodzinę dwudziestopięcioosobową.
 14. Zasypiajmy każdego dnia spokojnie, po podziękowaniu Panu Bogu, że w tym dniu pozwolił nam zrobić coś dobrego dla bliźniego swego.

Pomoc finansowa z dopiskiem – tytułem przelewu UKRAINA na konto:

58 9096 0004 2001 0042 7517 0001

Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław;

Bank Spółdzielczy Jarosław;

Code BIC/SWIFT: POLU PL PR