1. Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie na 17:30, w niedziele na 16:30.
 2. W środę to nabożeństwo połączymy z nowenną maryjną, a w sobotę z modlitwami o beatyfikację służebnicy Bożej Anny Jenke.
 3. Animatorzy pierwszych sobót miesiąca zapraszają nas w czwartek 13 maja w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej na różaniec fatimski po naszym parku. Majówka i Msza o 17:30, Różaniec o 18:30.
 4. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 
 5. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed tą uroczystością – jutro, pojutrze i popojutrze – obchodzone są w kościele dni modlitw o urodzaje i Boże błogosławieństwo (tzw. Dni krzyżowe).
 6. Dzisiaj o 20:00 w naszym Domu Rekolekcyjnym alumni piątego roku przemyskiego Seminarium Duchownego rozpoczną tygodniowe rekolekcje przed święceniami diakonatu. Tydzień później – rok starsi – przed święceniami kapłańskimi. Rekolekcje odprawiają w pełnym milczeniu – nie nawiązujmy zatem z nimi niepotrzebnych rozmów. Ogarnijmy ich już od teraz modlitewną opieką.
 7. Bardzo dziękujemy panu Wacławowi Cwynarowi i jego pomocnikom Bogdanowi Cichemu oraz Markowi Rakowi za wykonanie modernizacji oświetlenia naszego prezbiterium. Nowe oświetlenie pobiera mniej prądu niż poprzednie, a daje wielekroć więcej światła. Nasi dobrodzieje wykonali całość prac za darmo, natomiast koszt materiałów wyniósł około 2000 zł. Zamówienie takiej usługi w komercyjnej firmie byłoby co najmniej kilkukrotnie droższe. Bóg zapłać. Nowe oświetlenie poprawi także jakość transmisji wideo, które wkrótce będą nadawane codziennie z naszej świątyni.
 8. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy w nich dzisiaj m. in. dodatek z tekstem Litanii Loretańskiej z nowymi wezwaniami, odpowiedź na pytanie, dlaczego Maryja się objawia oraz artykuł o mężczyźnie, który okradał księży, a dziś księża zapraszają go z rekolekcjami.
 9. Przed tygodniem zakończyliśmy pomoc przy rozliczeniach podatkowych. Od jutra chcemy za darmo pomagać w spełnianiu obowiązku spisu powszechnego osób i mieszkań. Pojawiają się bowiem oszuści, którzy pod pretekstem pomocy w spisie wyłudzają telefonicznie dane osobowe albo nawet próbują wchodzić do naszych mieszkań. Jeżeli zatem ktoś nie jest pewny, czy sobie sam poradzi w dokonaniu samospisu, może skorzystać codziennie w dni powszednie w recepcji Opactwa z naszej pomocy.
 10. Ruszają zapisy na kolejny rok Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. To jedyne takie liceum w powiecie. Oferuje naukę na jedną zmianę, nowatorskie kierunki, indywidualną opiekę dla uczniów w kameralnych klasach i przyjaznej atmosferze. Więcej informacji w internecie.
 11. Niepubliczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Jarosławiu przy ul. Wilsona prowadzi rekrutację na nowy rok szkolny uczniów po szkole podstawowej z niepełnosprawnością intelektualną. Celem jest zdobycie zawodu. 
 12. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Kraszewskiego otworzono nowy punkt szczepień powszechnych szczepionką Pfizer. Szczegóły na stronie przychodni Med-Jar oraz Urzędu Miasta. Tam również dostępne są informacje o nowym Budżecie Obywatelskim.