1. Jutro święto Teresy Benedykty od Krzyża – Współpatronki Europy, pojutrze święto diakona Wawrzyńca, męczennika. W środę wspomnienie św. Klary. W sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbego i wigilia uroczystości Wniebowzięcia NMP.
  2. W piątek od fatimskiego nabożeństwa pokutnego o 17:00 rozpoczną się uroczystości odpustowe u Panny Marii.
  3. W sobotę u nas ostatni w tym sezonie koncert muzyki klasycznej. Będzie to wieczór wokalno-organowy, podczas którego, oprócz solowych dzieł organowych reprezentujących trzy stulecia muzyki, zabrzmią arie i pieśni wokalno-organowe, w tym inspirowane tematyką maryjną.
  4. Śpiewać będzie sopranistka Milena Sołtys-Walosik, a na organach zagra profesor Marek Stefański. Wstęp wolny. Zapraszamy.
  5. W niedzielę – uroczystość Wniebowzięcia Maryi. U Panny Marii Suma odpustowa o 11:00. U nas Msze Święte w porządku niedzielnym.
  6. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione po każdej Mszy Świętej.
  7. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie sięgamy pamięcią do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Jest to także Święto Wojska Polskiego. 
  8. Ponadto wieczorem u nas pomodlimy się o rychłą beatyfikację służebnicy Bożej Anny Jenke.
  9. Przez całą niedziele Jarosławskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych będzie zbierać datki na remont budynku, w którym znajdzie się następnie żłobek dla blisko stu dzieci, w tym także niepełnosprawnych. Otrzymali na ten cel blisko milion złotych, potrzebują jeszcze 240 tysięcy na tzw. wkład własny.