1. 1 lutego rozpoczęliśmy odprawianie kilku serii Mszy Świętych Gregoriańskich za ś.p. Ks. Prał. Mariana Rajchla. Ta pierwsza została zamówiona przez osobę indywidualną i z jej udziałem jest sprawowana w kaplicy Sióstr.
  2. W środę św. Scholastyki – pierwszej benedyktynki.
  3. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i jednocześnie Międzynarodowy Dzień Chorego.
  4. Obchody tego dnia w naszej diecezji w Krośnie – w Centrum Medyczno-Charytatywnym Caritas. Radio Fara będzie je transmitować od 10:30 przez fale radiowe, przez internet pod adresem RADIOFARA.PL oraz jako transmisję telewizyjną pod adresem FARA.TV. Pomóżmy chorym w połączeniu sie z tym wydarzeniem. 
  5. Niemal równolegle bo od 9:30 u Panny Marii w Jarosławiu specjalna Msza Święta  połączona z sakramentem chorych. Podobnie w Kolegiacie i u nas o 10:00.
  6. Pamiętajmy, że indywidualna Spowiedź, Komunia Święta i Sakrament Namaszczenia możliwe są zawsze w domu chorego po zgłoszeniu – nawet telefonicznym – we własnej parafii.
  7. Ten czwartek to tzw. „tłusty czwartek”. Kawiarenka Benedyktyńska przyjmuje od dzisiaj zamówienia  na pączki. Można podejść zaraz do lady w Kawiarence lub zadzwonić od jutra do recepcji. Odbiór o wybranej godzinie w środę między 16:00 a 19:00 lub w czwartek między 7:00 a 16:00.
  8. W sobotę święto Cyryla i Metodego, patronów Europy. Będzie to także dzień wspomnienia św. Walentego i dzień czystości przedmałżeńskiej.
  9. Za tydzień w Kolegiacie początek 40-godzinnego nabożeństwa eucharystycznego. Rozpocznie się też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  10. U nas wieczorem specjalne modlitwy o beatyfikację Służebnicy Bożej Anny Jenke. Będzie to dokładnie 45. rocznica jej śmierci. 
  11. W związku z ogłoszonym przez papieża rokiem Świętego Józefa nasz Metropolita ustanowił 14 kościołów stacyjnych, w których można uzyskać specjalne odpusty. Najbliżej nas taki kościół znajduje się w Muninie.