1. Dzisiaj w Jarosławiu Orszak Wszystkich Świętych. Można ucharakteryzować się na podobieństwo swojego patrona lub wybrać innego ulubionego świętego. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 na Rynku, na miejscu, gdzie stała Kolegiata pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Potem przejście do dzisiejszej Kolegiaty. Tam Msza Święta o 16:00 i bal wszystkich świętych w pomieszczeniach plebanii.
  2. Módlmy się w tym miesiącu częściej niż zwykle za zmarłych. Wykorzystujmy okazje do zyskiwania odpustów zupełnych.
  3. Wypominki w dni powszednie o 17:30. Dzisiaj o 16:45. W każdy poniedziałek wieczorem Msza Święta w intencji dusz wypomnianych.
  4. W liturgii wspominamy: we wtorek święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej, w czwartek św. Marcina z Tours, biskupa, w piątek św. Jozafata, biskupa i męczennika, w sobotę świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski.
  5. W czwartek sto trzecia rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. 
  6. Obchody miejskie zaczynają się na pl. Mickiewicza o godzinie 15.00, o 17:15 będą kontynuowane na Rynku, a zakończą się multimedialnym pokazem nowej fontanny. 
  7. Okażmy też nasz patriotyzm i solidarność z wszystkimi Polakami wywieszając przy naszych domach biało-czerwone flagi narodowe.
  8. Kontynuujemy zapisy na rogale św. Marcina.
  9. Dzisiaj oraz w środę wieczorem w naszym Domu Rekolekcyjnym rozpoczynają się dwie kolejne serie rekolekcji dla kapłanów. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji prowadzących oraz uczestników.