1. Za nami Boże Ciało. Nie było procesji miejskiej – świętowaliśmy zatem na każdej Mszy Świętej i towarzyszyła nam wspaniała pogoda. Bogu niech będą dzięki za wszystko.
 2. Dziękujemy też wszystkim, którzy w poprzedzające dni zaangażowali się w przygotowanie procesji.
 3. Dziękujemy za piękne ołtarze wykonane przez wspólnoty bł. ks. Popiełuszki, Serca Jezusowego, Klasztoru Sióstr i Matki Miłosierdzia oraz oczywiście pana Zbyszka.
 4. Dziekujemy celebransom, służbie liturgicznej, małym dziewczętom i chłopcom, dorosłym niosącym różne znaki naszej wiary i pobożności.
 5. Trwa oktawa Bożego Ciała. Korzystajmy jak najliczniej z codziennej Mszy Świętej, Komunii, cichej adoracji i wieczornej procesji eucharystycznej. Zapraszamy przez te dni do sypania kwiatków, dzwonienia oraz wyrażania modlitwą i śpiewem litanii swojej religijności i wiary – dzisiaj o 16:30, od jutra godzinę później.
 6. Trwa nowenna – dzień i noc w naszym kościele – aż do piątku.
 7. We wtorek wspomnienie św. Jadwigi, królowej.
 8. W czwartek o 17:30 uroczyste zakończenie oktawy. Procesja wyjątkowo dopiero na zakończenie Eucharystii – błogosławieństwo małych dzieci i wianków.
 9.  W czwartek pod przewodnictwem abpa Adama Szala o godz. 10:30 Msza święta w Kolegiacie z aktem nadania Katolickiemu Liceum Ogólnokształcącemu imienia Sługi Bożej Anny Jenke. Dzień wcześniej od 16:00 w kolegiackiej plebanii sesja naukowa poświęcona Słudze Bożej połączona z nadaniem Jej Honorowego Obywatelstwa Miasta Jarosławia.
 10. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o 7:00, o 10:00 i o 17:30. Po każdej oddanie się Bożemu Sercu. W Krakowie wieczorem uczynią to nasi Pasterze w imieniu całego Narodu. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i nie trzeba składać ofiary na dobry cel.
 11. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 12. Także w sobotę Dzień Patrona Miasta bł. O. Michała Czartoryskiego OP. Z tej okazji  Mszę świętą u Panny Marii w intencji mieszkańców Jarosławia o godz. 18:00, następnie  koncert Zespołu GG Duo.
 13. Diecezjalna Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę od 4 lipca. W tym roku przybierze także formę sztafety. Szczegóły w internecie. Zapisy dla naszego rejonu telefonicznie u przewodnika – ks. Mariusza Woźnego.
 14. W Kamerunie, gdzie ordynariuszem jest pochodzący z naszej Archidiecezji bp Jan Ozga, rozpoczęła się  budowa sanktuarium św. Jana Pawła II. Za zgodą naszego Metropolity, bp Jan zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe w budowie tej świątyni.  Zbiórka do puszek na ten cel zostanie przeprowadzona przy wszystkich kościołach w następną niedzielę.
 15. Nasze Siostry Benedyktynki ogłaszają nabór do przedszkola dzieci od 30 miesiąca do 6 roku życia. Zapraszają też dziewczęta na rekolekcje w dniach 25 – 27 czerwca. Więcej informacji na plakatach.