1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka na Caritas Polska z przeznaczeniem na pomoc dla migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. Jedna puszka na ten cel stoi w przedsionku, a druga na zewnątrz koło palmy.
  2. W środę obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Podziękujemy za tegoroczne zbiory i polecimy zasiewy ozime. Msze Święte u nas o 7:00, 10:00 i 17:30 poprzedzona nowenną maryjną.
  3. Na początek roku szkolnego ogłaszamy nabór do służby liturgicznej ołtarza. Zapraszamy zarówno chłopców po pierwszej komunii świętej albo starszych, jak też – do drugiej grupy – dziewczęta, które mogłyby tworzyć tak zwaną Dziewczęca Służbę Maryjną. Szczegóły w zakrystii.
  4. W sobotę Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia Archidiecezji Przemyskiej do parafii pw. św. Józefa w Muninie. Początek o 11:00, zakończenie o 14:00.
  5. Także w sobotę w Jarosławiu wielka rekonstrukcja historyczna, przygotowana z dużym rozmachem. Pojawi się wiele grup rekonstrukcyjnych i autentycznych rekwizytów, m.in. czołg z okresu I wojny światowej. Przewidziane są efekty pirotechniczne. Widowisko rozpocznie się po Mszy Świętą o 13:00 w kościele Chrystusa Króla. Zakończy na terenie wyższej uczelni.
  6. Przyszła niedziela to dzień beatyfikacji Sług Bożych  Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Siostry Elżbiety Róży Czackiej. Z tej racji Jarmark Benedyktyński przesunięty jest o tydzień. Mile widziani są wolontariusze na czas przygotowania i trwania Jarmarku.
  7. Od 1 września zaczęliśmy egzekwować zakaz ruchu i parkowania poza wyznaczonym do tego terenem. Rodzice przedszkolaków dostosowali się do tego od razu w 99 procentach. Przypominamy, że zakaz nie dotyczy niepełnosprawnych kierowców. Natomiast mniej sprawnych pasażerów podwozimy przed świątynię i wracamy, aby zaparkować na głównym parkingu. Parking w pobliżu kościoła dla osób niepełnosprawnych oznaczony jest specjalnym piktogramem. Dziękujemy za zrozumienie.
  8. Powraca zagrożenie pandemiczne. Przy wejściu do kościoła można pobierać maseczki. Sami dla siebie możemy je lekceważyć, ale modlący się z nami mają swoją własną – często inną niż my – wrażliwość.