1. Dzisiaj przypada “Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Dotyczy to przede wszystkim byłych krajów Związku Radzieckiego. W przedsionku kościoła przy prasie katolickiej jest wystawiona skarbonka na ten cel.
  2. Msze Święte roratnie w dni powszednie o 6:00 rano.
  3. Jutro dzień patronalny naszego kościoła – św. Mikołaja z Myry. Z uwagi na pandemię obejdziemy go we własnym zakresie. Msze Święte o 6:00, o 10:00 i o 17:30.
  4. We wtorek przed Mszą Świętą wieczorną nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
  5. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Msze Święte także o 6:00, o 10:00 i o 17:30. Imieniny Księdza Prałata Mariana Rajchla – pierwsze po jego odejściu do wiecznej ojczyzny. Po wieczornej Eucharystii Legioniści Maryi będą rozdawać cudowne medaliki Niepokalanej – kto nie ma, zapodział albo chciałby kogoś obdarować – niech skorzysta.
  6. Dzień wcześniej o 17:00 w Parafii NMP Królowej Polski abp Adam Szal konsekruje ołtarz, udzieli sakramentu Bierzmowania i odsłoni tablicę poświęconą pamięci ks. Prałata – twórcy tej parafii i budowniczego kościoła.
  7. W najbliższy czwartek w naszym kościele rozpoczynają się rekolekcje dla chorych transmitowane audio i video przez Radio Fara. Potrwają do soboty: Msze Święte o 17:30 z nauką rekolekcyjną i różaniec o 20:15. Zapraszamy wszystkich chętnych – nie tylko chorych.
  8. W sobotę o 10:00 odbędzie się u nas spotkanie synodalne dla dekanatu Jarosław I – chętnych zapraszamy do udziału. Prosimy o wcześniejszy kontakt, aby przekazać konieczne informacje.
  9. W niektórych parafiach pojawiła się inicjatywa wykonywania ozdób choinkowych do świątecznego wystroju kościoła. Nie chodzi o kupowanie ich w sklepach, tylko o wykonanie własnoręczne. Jesli ktoś ma takie zdolności, prosimy swe rękodzieło składać przez najbliższe dwa tygodnie na ołtarzu Chrztu Chrystusa.
  10. Przed Świętami najprawdopodobniej nie będzie dużych spowiedzi parafialnych. Spowiadajmy się zatem dużo wcześniej.
  11. W zakrystii kościoła można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w opłatki.