1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o 16:30. 
 2. Jutro święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, ostatnia już w tym roku majówka godzinę później.
 3. We wtorek pierwsze nabożeństwo czerwcowe połączone w tym dniu z modlitwami do św. Michała Archanioła.
 4. Jak słyszeliśmy w liście pasterskim, od środy rozpoczyna się dziewięciodniowa nowenna przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. Centralna Nowenna naszej diecezji, przy całodobowym wystawionym Najświętszym Sakramencie będzie miała miejsce w naszym Opactwie w dniach od drugiego do jedenastego czerwca. Kościół i bramy Opactwa otwarte całą dobę. Możliwość rezerwacji osobistych godzin adoracji na stronie internetowej nowenna.opactwo.pl. Także nieustanna transmisja Radia Fara.
 5. Od jutra radio i telewizja Fara będzie także transmitować od  nas codzienny różaniec o 20:15.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek odbędą się procesje Bożego Ciała, ale tylko przy poszczególnych kościołach.
 8. Podobnie jak w roku ubiegłym chcemy każdemu umożliwić  uczczenie Pana Jezusa Eucharystycznego. W naszym Opactwie po Mszach Świętych o 7:30, o 10:00 i o 17:00 procesja eucharystyczna ze śpiewem pieśni – tak jak to czynimy podczas rezurekcji, natomiast po Sumie o 11:30 zatrzymamy się przy czterech ołtarzach.
 9. Prosimy o niestawianie samochodów na trasie procesji – tylko i wyłącznie na parkingu.
 10. Przez następne dni oktawa Bożego Ciała, codziennie procesje połączone z wieczornym nabożeństwem o 17:30. W niedzielę godzinę wcześniej. Dopiero potem Msza Święta. Możliwe sypanie kwiatów i używanie dzwonków – przy zachowaniu bezpiecznych odstępów.
 11. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje lub inny cel duszpastersko-charytatywny.
 12. U nas wieczorne nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne poprzedzone specjalną konferencją o 18:30; ostatnia czwarta w tym dniu Msza Święta po Apelu Jasnogórskim.
 13. W sobotę od 9:15 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
 14. W piątek i w sobotę o 10:00, a w niedzielę na każdej Eucharystii ksiądz sercanin będzie głosił kazania o Bożym Sercu.
 15. Przy prasie katolickiej puszka na Radio Fara, natomiast na placu przed kościołem zbiórka na jarosławskie hospicjum przy ul. Sanowej.