1. W środę Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości miejskie na ul. Słowackiego przy pomniku Walk i Męczeństwa o świcie i w samo południe.
 2. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego zainteresujmy się, jak to będzie przebiegać w poszczególnych parafiach. My służymy dzieciom, młodzieży, wychowawcom i rodzicom spowiedzią świętą rano i wieczorem oraz dodatkowo od 9:00 do 11:00. W tym ostatnim przedziale codziennie Msza Święta o 10:00.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W I czwartek Msza Święta wieczorna bez kazania, za to po niej krótka konferencja i tzw. Godzina Święta prowadzona przed Najświętszym Sakramentem przez Honorową Straż Serca Pana Jezusa.
 5. W I piątek o 17:30 śpiewana litania do Bożego Serca, następnie wieczorna Eucharystia i spotkanie Straży Honorowej.
 6. Nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne rozpocznie się o 19:00, po kwadransie modlitwy wysłuchamy katechezy biblijnej, następnie dalsza część modlitw aż do Apelu Jasnogórskiego i na koniec Msza Święta  z homilią egzorcysty diecezjalnego.
 7. W sobotę o 9:15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. W ciągu ostatnich miesięcy, które minęły od śmierci ks. prałata Mariana Rajchla, odprawiliśmy w naszym Opactwie w Jego intencji cztery gregorianki i niepoliczoną liczbę intencji indywidualnych. Ktoś postawił pytanie, czy to nie za dużo. Pamiętajmy, że żadna ofiara Mszy Świętej nie idzie na marne. Jeśli dana osoba jest już w niebie, to przechodzi ona na poczet innych dusz jeszcze oczekujących na zbawienie. Ksiądz Prałat był gorliwszy i bardziej ofiarny niż większość z nas, ufamy więc, że jako kapłan miał wpływ na ukierunkowanie tych – nazwijmy to – “nadliczbowych” intencji i w ten sposób swe funkcje pasterskie spełnia nadal w wieczności.
 9. 18 września w Krośnie odbędzie się  jednodniowe Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Zapisy w parafiach do niedzieli włącznie.
 10.  Ciągle doświadczamy ludzkiej dobroci. Dotyczy to także kwiatów, które następnie dwie siostry – bynajmniej nie zakonne – pięknie układają w naszym kościele na chwałę Pana Boga i dla radości ludzkich oczu. Są to przeważnie kwiaty cięte – pochodzące z różnych uroczystości – ale w tych miesiącach przede wszystkim kwiaty ogrodowe z własnych, przydomowych ogródków. Bóg, który jest dawcą wszelkiego piękna i dobroci, niech wynagrodzi ofiarodawcom teraz i w wieczności.
 11. Po każdej Mszy Świętej są dzisiaj zbierane ofiary do puszek na Radio Fara. Za tydzień w ten sam sposób wesprzemy  migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.
 12. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.