1. Pan Premier i Minister Zdrowia proszą nas o rezygnację na pewien czas z wygód i swobód obywatelskich. Służba zdrowia, która od roku pracuje ponad siły, nie jest w stanie podołać kolejnej fali. Nawet jeśli przeszliśmy Covid lub byliśmy już dwukrotnie zaszczepieni, dawajmy innym przykład pokory.
 2. Stąd przed kościołem kilkadziesiąt ławek, stąd na chórze i w Kawiarence liczne krzesła, stąd – przez 24 godziny na dobę – transmisja audio i video z naszego kościoła na kanale Youtube – nazwanym “Jarosławskie Opactwo online”.
 3. Zostawmy główną nawę kościoła dla emerytów, osób schorowanych i niepełnosprawnych. Składajmy ofiarę z własnego psychicznego komfortu. 
 4. Nasi pasterze mają nadzieję, że do kościołów nie trzeba wysyłać Sanepidu i policji, bo tutaj przychodzą ludzie wrażliwi na drugiego, pokorni i ofiarni. W naszej świątyni może jednorazowo modlić się tylko 30 osób. Prosimy zajmować co drugą ławkę oraz zasłaniać usta i nos.
 5. Dyspensa Księdza Biskupa od obowiązku uczestniczenia w eucharystii niedzielnej i świątecznej obowiązuje do odwołania.
 6. Dzisiaj rozpoczynamy wielki tydzień, dla chrześcijan najważniejszy tydzień całego roku.
 7. Dziękujemy pani Gąsior za przepiękną palmę – przygotowaną na tę jedną niedzielę.
 8. Zapraszamy dziś na ostatnie Gorzkie Żale o godz. 16:00.
 9. Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w rekolekcjach w swoich parafiach trzy medytacyjne wieczory w naszym Opactwie począwszy od jutra. Spowiedź w kościele przed nabożeństwami oraz od 9:00 do 11:00.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 11. Trzy dni paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Nie są to dni przygotowania, ale już sam obchód Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.
 12. W Wielki Czwartek przeżywać będziemy pamiątkę Ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa.
 13. Rano w Wielki Czwartek o 10:00 w Katedrze w Przemyślu Msza Święta Krzyżma, która jest szczególnym znakiem jedności kapłanów. 
 14. O godz. 18:00 w naszym kościele Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Kapłani w czasie tej Mszy odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie. Potem przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 22:00 prowadzona najpierw przez Straż Honorową, a następnie przez Wspólnotę Matki Miłosierdzia.
 15. Od wielkiego czwartku przez cały kwiecień Msze Święte gregoriańskie u nas za ś.p. ks. prał. Mariana Rajchla.
 16. W wielki piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast wyłącznie jeden posiłek do syta i dwa lekkie, czyli post ścisły dotyczy wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również młodsi, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty. 
 17. Zachęca się do zachowania postu od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę, aby dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania.
 18. W wielki piątek o godz. 17:30 droga krzyżowa. Jeżeli będzie dobra pogoda, gromadzimy się obok bramy wjazdowej, aby przejść nią wzdłuż obwarowań. Później Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja do 22:00 podobnie jak we czwartek.
 19. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.
 20. W Wielką Sobotę godzinie 9:15 pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi. Poświęcenie pokarmów na placu przed kościołem o godz. 10:00, 12:00 i 14:00.
 21. Obrzędy wielkosobotnie rozpoczniemy o godz. 19:00. Można przynieść świece.
 22. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego dwie rezurekcje z krótkimi procesjami o 6:00 rano i o 7:30. Kolejne Msze Święte o 10:00, o 11:30 i o 17:00.
 23. Za tydzień, za uczestnictwo przez radio lub telewizję w wielkanocnym błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi, można będzie zyskać odpust zupełny.
 24. Ofiary składane na tacę przez cały okres świąteczny przeznaczymy na dokończenie prac przy organach, które dzisiaj zagrały po raz pierwszy od pół roku. Zamontowana jest mniej więcej połowa piszczałek. Wszystkim darczyńcom „Bóg zapłać”.
 25. Nieustannie rozliczamy PIT-y i liczymy na Wasz jeden procent.
 26. Kawiarenka Benedyktyńska jeszcze przez dwa dni przyjmuje telefonicznie zamówienia na wypieki świąteczne m.in. mazurki, serniki, makowce, pomarańczowce i inne. Tel. 505 902 862 (9:00-16:00
 27. Dzisiaj ofiary do puszek na Radio Fara, a także Kiermasz Wielkanocny. Cały dochód z niego zostanie przekazany przez organizatorów na rehabilitację Leszka z Jarosławia, który w grudniu został przygnieciony na budowie trzytonowym urządzeniem.
 28. Od powietrza, głodu, ognia i wojny Wybaw nas Panie!

Konto kościoła: 58909600042001004275170001 

– tel. 503698125  – odbiera ks. Marek Pieńkowski. 

W tytule można wpisać:  NA CELE KULTU RELIGIJNEGO

i dopiero potem cel szczegółowy. 

Zaglądaj na FACEBOOK.COM/OPACTWO1611 i na OPACTWO.PL