1. Przez dwa dni gościliśmy siedmiu panów z okolic Bielska Białej, którzy dwa lata temu byli u nas z rodzinami na rekolekcjach Domowego Kościoła. Z funduszy Domowego Kościoła zakupili wykładzinę i położyli ją fachowo w jedenastu pokojach. Całkowitą wartość tego daru szacujemy wraz z robocizną na przynajmniej 10 tysięcy złotych – niech dobry Bóg obsypie szczodrze łaskami ich oraz ich bliskich.
 2. We wtorek 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Modlimy się gorąco za następcę św. Piotra i całą Stolicę Apostolską. Podczas Mszy Świętych będzie zbierana składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze. Także i pod tym względem pandemia nadszarpnęła papieski budżet. Odpust w Pawłosiowie. 
 3. W Bazylice Matki Bożej Bolesnej czyli Panny Marii tego dnia można także zyskać odpust zupełny.  Przywilej ten wynika ze szczególnej więzi kościołów noszących tytuł Bazyliki z Kościołem Rzymskim i Następcą św. Piotra.
 4. Rano u nas o 6:30 Godzinki do Bożego Serca. Czerwcowa litania do Serca Jezusa codziennie przed wieczorną Mszą Świętą. Dzisiaj o 16:30. 
 5. W środę zakończymy na ten rok te nabożeństwa. Dziękujemy Arcybractwu Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, panu Piotrowi Kaplicie z Muzyki Dawnej i naszemu Panu Organiście za wytrwałe ich animowanie przez cały miesiąc.
 6. W tym tygodniu przypadają dni naszej odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. Spowiedź codziennie podczas nabożeństw i dodatkowo od 9:00 do 11:00.
 7. W pierwszy czwartek  po Mszy Świętej wieczornej Straż Honorowa zaprasza na adorację w formie Godziny Świętej. 
 8. Także w czwartek rozpoczynamy kolejne msze święte gregoriańskie w intencji zmarłego księdza prałata Mariana Rajchla.
 9. W pierwszy piątek od 19:00 nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie transmitowane także przez nasze radio. Na zakończenie czwarta w tym dniu Eucharystia.
 10. W pierwszą sobotę od 9:15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 11. Przypominamy, że Jarosławska Grupa Pielgrzymkowa wędruje – z uwagi na pandemię – tylko dwa dni. Pierwszym takim dniem będzie niedziela za tydzień, drugim następna. Wyruszą z kościoła Królowej Polski po Mszy Świętej o 6:30. Zapisy telefoniczne u przewodnika – ks. Mariusza Woźnego – pod numerem 512 799 743.
 12. Za dwa tygodnie – w sobotę o 18:00 – pierwszy letni koncert organowy. Wystąpi hiszpański organista Jesus Sampedro z Sewilli. Rezerwujemy sobie czas na ten prawdziwie hiszpański wieczór.
 13. W przedsionku kościoła najnowsze wydania prasy katolickiej. Miesięcznik “Miłujcie się” odpowiada m.in. na pytania: Czy istnieje życie po śmierci? Jak będzie wyglądał koniec świata?. W Gościu niedzielnym przeczytamy m.in. o klękaniu przed meczami piłkarskimi. Z kolei tygodnik Niedziela stawia inne ważne pytanie “Jak powrócić do Serca Jezusa?”. Przy gazetach stoi także dzisiaj puszka na Radio Fara.
 14. Od wczoraj limit miejsc w kościołach wynosi 75 % – nie licząc zaszczepionych. U nas daje to kilkaset osób czyli tyle co przed pandemią. 
 15. Zachowujemy miejsca przed kościołem dla osób mających lęk przed zakażeniem – dla osób niezaszczepionych, którzy nie chcą zarażać innych – oraz dla osób mających trudności z oddychaniem w maseczkach. Dziękujemy za szanowanie wrażliwości pozostałych uczestników liturgii przez używanie maseczek w kościele. Korzystajmy z chóru kościelnego i kaplic bocznych.
 16. Zasadniczo nie będzie już ołtarza przed kościołem, ale przy dobrej pogodzie będziemy wychodzić na zewnątrz z Komunią Świętą i na dotychczasowych zasadach udzielać jej będziemy także na rękę.  Znak pokoju przekazujemy sobie nadal skinieniem głowy. Módlmy się o pełną wolność od pandemii – polecajmy kraje i regiony, które się z nią zmagają.

Konto kościoła: 58909600042001004275170001 

– tel. 503698125  – odbiera ks. Marek Pieńkowski. 

W tytule można wpisać:  NA CELE KULTU RELIGIJNEGO i dopiero potem cel szczegółowy. 

Bóg zapłać za wszelkie dobro!

 

Darowizna on-line