1. Wspólnej modlitwie polecamy ks. Damiana Nogę- dzisiejszego Solenizanta.
 2. Brakuje nam ministrantów. Nie uczymy w szkołach – nie możemy zachęcić do tego dzieci. Dwa tygodnie temu taką chęć wyraził jednak pewien mężczyzna. Nigdy ministrantem nie był – teraz stawia pierwsze kroki. Może dołączyliby do niego inni – młodsi i starsi? Prosimy o zgłaszanie dobrych chęci – wspólnie przekujemy je w czyn.
 3. Jutro w liturgii wspominamy św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława, męczennika. W środę Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Imieniny ks. Rafała Wojdyły i ks. Michała Kozaka.
 4. W czwartek św. Hieronima, któremu zawdzięczamy pierwsze przekłady Biblii z języków oryginalnych, a który przekazał nam znamienne słowa. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
 5. W ten dzień Msza Święta wieczorna bez kazania, po niej dla chętnych krótka konferencja i tzw. Godzina Święta prowadzona przed Najświętszym Sakramentem przez Honorową Straż Serca Pana Jezusa. 
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego Miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce i serca kapłanów spowiedników. U nas codziennie przed każdą Mszą Świętą oraz w dni powszednie od 9:00 do 11:00.
 7. W I piątek od 19:00 modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie zakończone dodatkową Eucharystią po 21:00. W ten dzień przypada też wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. 
 8. Jednocześnie rozpocznie się październik: zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – na co dzień o 17:30, a w niedziele godzinę wcześniej.
 9. W I sobotę od 9:15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Będziemy też przyzywać naszych niebieskich opiekunów – Aniołów Stróżów w dniu ich święta.
 10. Za tydzień niedziela adoracyjna. Przypada też pierwsza rocznica śmierci ks. Franciszka Rząsy – odnowiciela Jarosławskiego Opactwa.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł – „Przebity zakonnik” – o stygmatyku O. Pio, w Niedzieli – „Solidarnie w obronie religii”.
 12. Dzisiaj zbiórka do puszek na radia Fara.