1. Dzisiaj po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszek na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa. W czwartek – przyjaciół Pana Jezusa – świętych Marty, Marii i Łazarza, a w sobotę – św. Ignacego z Loyoli.
  2. Także dzisiaj poza liturgią liturgii wspominamy św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa. Imieniny naszego biskupa sufragana.
  3. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce jako Dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie i w naszej ojczyźnie. Po każdej Mszy Świętej są zbierane ofiary na pomoc dotkniętym tymi nieszczęściami. Zbiorke na nasze radio przesuwamy zatem o tydzień.
  4. Jutro w Miejscu Piastowym od 16:30 Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu. Transmisje w katolickich mediach.
  5. W tym roku Piesza Pielgrzymka z Jarosławia do Jodłówki odbędzie się w sobotę, 4 września. Zapisy rozpoczną się 8 sierpnia.
  6. W jednej z lokalnych gazet ukazał się artykuł dotyczący naszego kościoła pod tytułem “Obraz <<przemówił>> do wiernych” – ze znakiem zapytania. Tych znaków zapytania było wiele, ale po kolei zostały wyjaśnione. Ostatecznie obraz faktycznie “przemówił”, ale zupełnie inaczej niż na początku myśleliśmy. Otóż przez wiele dni około 8:00 rano w lewym, dolnym rogu obrazu można było zauważyć regularną kompozycję – kształtem i  barwą kojarzącą się z płomieniami na kuli ziemskiej. Ostatecznie okazało się, że przed dwudziestu laty konserwatorzy, którzy odnawiali obraz, zalecili obudowanie go od tyłu dodatkową, drewnianą ścianą w celu zabezpieczenia przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Tymczasowo powieszono na wielkim oknie płótno naturalne, a gdy okazało się zbyt krótkie, dopięto kilkadziesiąt centymetrów tkaniny sztucznej. Prowizorka ta funkcjonowała 20 lat.  Jakiś czas temu sztuczna tkanina tak zetlała, że pod własnym ciężarem  oderwała się i opadła – a słońce zaczęło operować bezpośrednio na obraz i efekt tego oglądaliśmy – nie rozumiejąc z początku tego zjawiska. Dzięki konsultacji u Państwa Konserwatorów obraz faktycznie “przemówił” do nas, prosząc tak dobitnie o ochronną, drewnianą, tylną obudowę. Tacę za tydzień przeznaczymy na koszty tego przedsięwzięcia. Tak piękny i cenny obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa, który cieszy nasze serca i jest naszą dumą, wart jest solidnego zabezpieczenia niezależnego od upływu czasu.