1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. 
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia.
  3. W czwartek święto Katarzyny Sieneńskiej. – dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy.
  4. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane.
  5. W piątek dzień imienin Przyjaciela naszego Opactwa ks. bpa Mariana Rojka.
  6. W sobotę wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. O 17:30 rozpoczęcie nabożeństw majowych. Będą one sprawowane codziennie o tej godzinie, a w niedziele i święta godzinę wcześniej.
  7. Jest to także I sobota miesiąca. Od 9:15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zakończy się Eucharystią w tej intencji o 10:00.
  8. Za tydzień Niedziela adoracyjna i jednocześnie Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do umieszczenia flag narodowych na naszych domach.
  9. Dzisiaj składka do puszki na Radio Fara.
  10. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że 15 marca ruszyła kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie – tylko w formie elektronicznej.
  11. Wychodząc z kościoła zabierzemy do domu drobne upominki, które upamiętniają kandydata na ołtarze {JANOSZA ESTERHAZJEGO} [Janosa Esterhazy’ego]. Oprócz małej książeczki zawierają one węgierskie wypieki. Mają nas zachęcić do oglądnięcia filmu przygotowanego w naszym Opactwie. Ciastka wypiekła w naszym Opactwie także rodowita Węgierka.