1. Zachęcamy do wzięcia udziału w radiowej wizycie duszpasterskiej Arcybiskupa Adama Szala na antenie Rozgłośni Radia Fara o godz. 14:45.
 2. Dzisiaj z inicjatywy Papieża Franciszka przeżywamy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Szczególny dzień, który ma nam przypomnieć o wartości czytania i rozważania Pisma Świętego – dla pogłębiania wiary i zaufania Bogu.
 3. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nazajutrz Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce
 4. Obchody Międzynarodowych Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu przyjmują w tym roku formę symboliczną z uwagi na sytuację epidemiologiczną w świecie i w Polsce. W naszym Opactwie ograniczymy się do zapalenia zniczy w domyślnym miejscu straceń pod murem i do polecenia Panu Bogu ofiar i oprawców.
 5. Do końca kwietnia w naszej recepcji można uzyskać pomoc w sprawdzeniu i złożeniu deklaracji podatkowych. Wpierw skontaktujmy się telefonicznie, aby uzgodnić bezpieczny sposób wymiany dokumentów.
 6. Przy prasie katolickiej skarbonka na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
 7. Osobom, które zamawiają Msze Święte za Zmarłego Księdza Prałata proponujemy, aby zebrać je w Gregoriankę i odprawić przez kolejne trzydzieści dni. Ksiądz Prałat wspomniał w testamencie, że liczy na Msze Gregoriańskie w swojej intencji. Podamy w ogłoszeniach datę jej rozpoczęcia.
 8. Pochówek w podziemnej krypcie domaga się tablicy poświęconej Księdzu Prałatowi na poziomie ołtarza Matki Bożej Miłosierdzia. Myślimy też o sali pamięci, w której zachowalibyśmy pamiątki po Nim. Nad kryptą postawiliśmy zatem drewnianą skarbonkę, w której już od paru dni gromadzimy fundusze na ten cele. Można też skorzystać z konta bankowego:
  58 9096 0004 2001 0042 7517 0001 Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław; Bank Spółdzielczy Jarosław; Dopisek: Na cele kultu religijnego – tablica. Kod BIC/SWIFT dla przelewów z zagranicy: „POLU PL PR”
 9. W pobliżu znajdziemy pamiątkowe obrazki.
 10. Na upamiętnienie Ks. Prałata Mariana Rajchla w naszym Opactwie  zebraliśmy dotąd blisko 1000 złotych do skarbonki przy Jego grobie i dalsze 1050 zł. na koncie bankowym. Podobnie na Msze Święte Gregoriańskie. Ciągle dziękujemy Bogu za Jego osobę i Jego posługę. Niedługo poinformujemy o terminach.

Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom.

Konto kościoła: 58909600042001004275170001 – tel. 503698125 – odbiera ks. Marek Pieńkowski.

W tytule można wpisać: NA UTRZYMANIE, NA REMONTY, NA TABLICĘ itp.

Chcąc natomiast odpisać potem wpłatę od podatku wpisujmy:

NA CELE KULTU RELIGIJNEGO lub NA DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNĄ KOŚCIOŁA i dopiero potem cel szczegółowy. 
Zaglądaj na FACEBOOK.COM/OPACTWO1611 i na OPACTWO.PL