1. Przed nami ostatni tydzień października, codziennie o godz. 17:30 odprawiamy nabożeństwa różańcowe – dzisiaj godzinę wcześniej.
  2. W czwartek świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. Zwróćmy w tych dniach uwagę na stan naszej duszy. Najwartościowszym darem dla zmarłych jest Eucharystia i Komunia Święta oraz dar odpustu zupełnego. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych u nas przez cały tydzień od 6:30, od 9:00 do 11:00 oraz od 17:00.
  4. Modlitwy wypominkowe rozpoczniemy 3 listopada. 
  5. Warto sięgnąć po prasę katolicką. Jesienią mniej wychodzimy z domu – więcej czytajmy. W dwumiesięczniku “Miłujmy się” znajdziemy artykuł „Znaki obecności Pana Boga” – który przedstawia spektakularne uzdrowienia i nawrócenia za wstawiennictwem św. ojca Pio. W “Gościu niedzielnym” przeczytamy o pewnym “Zjadaczu wolnego czasu”, a w czasopiśmie “Niedziela” o “Aniele Stróżu papieża”.
  6. W Kawiarence Benedyktyńskiej przyjmowane są już zamówienia na rogale św. Marcina. Dziś dostępne są także kremówki, serniki oraz szarlotka.
  7. Większość z nas w razie potrzeby przypomina sobie nasze ogłoszenia w internecie. Gdyby jednak ktoś potrzebował wersji drukowanej, można o nią zawsze poprosić w zakrystii.
  8. Za tydzień przechodzimy na czas zimowy. Będzie to także niedziela rocznicy poświęcenia kościoła i zbiórka ofiar dla naszego radia.