1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16:30, w dni powszednie o 17:30. Godzinę wcześniej możliwość cichej adoracji Pana Jezusa.
  2. W środę nasze wieczorne modlitwy dedykujemy matkom żyjącym i zmarłym z okazji ich dnia. Okazujmy naszym Matkom wdzięczność ciagle na wiele różnych sposobów.
  3. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Odpust zupełny zyskuje się za publiczne odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” oraz wypełnienie pozostałych warunków.
  4. Jutro obchodzimy drugi dzień Zielonych Świąt – święto Matki Kościoła. W naszej świątyni Msze Święte o 7:00, o 10:00 i po nabożeństwie o 17:30. 
  5. W czwartek stosunkowo nowe liturgiczne święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich wierność i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. 
  6. W niedzielę za tydzień, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Wszyscy, którzy nie byli do spowiedzi w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, niech się wyspowiadają w tym tygodniu i przyjmą Komunię Święta.
  7. U nas Spowiedź codziennie rano – przed południem – i wieczorem. 
  8. Wieczorem w Kolegiacie koncert organowy w wykonaniu prof. MIchała Markuszewskiego z Warszawy.
  9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Jak co roku o przygotowanie ołtarzy prosimy Wspólnotę bł. ks. Jerzego, Siostry, Straz Horowa Bożego Serca i Wspólnotę modlitewną.
  10. Za tydzień, w sobotę i w niedzielę, w całym powiecie jarosławskim akcja „Jarosławskie Pola Nadziei” czyli publiczna zbiórka pieniężna na rzecz Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Specjalnie oznakowani wolontariusze staną z puszkami w pierwszy dzień przed sklepami, a nazajutrz przed kościołami, a za złożoną ofiarę przekażą artystycznego żonkila lub pamiątkową naklejkę.