1. Jutro Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Na obchody tego dnia wybrano 23 sierpnia, w nawiązaniu do daty podpisania paktu Ribbentrop–Mołotow prowadzącego wprost do IV rozbioru Polski. Módlmy się za polityków i rządzących – gdyż pokusa manipulowania innymi na tysiączne sposoby jest wielka. 
  2. Symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż i Ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” przez 10 dni będą pielgrzymowały po Polsce. W naszej diecezji wybrano Jarosławską Kolegiatę. Będzie to miało miejsce w najbliższą środę od 9:00 do 12:30. Zapraszamy.
  3. W czwartek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o 7:00, o 10:00 i o 17:30.
  4. Poza tym w liturgii we wtorek świętego Bartłomieja, apostoła, w piątek św. Moniki, w sobotę św. Augustyna.
  5. Zapraszamy na Festiwal Muzyki Dawnej. Czas Festiwalu to także Jarosławskie Dni Sztuki i Jarosławski Jarmark na Rynku.
  6. Koncert Festiwalowy u nas we wtorek o 20:00. Zakończenie Festiwalu u Panny Marii Eucharystią za tydzień o 9:30. Kawiarenka Benedyktyńska zaprasza nieustannie.
  7. W przedsionku prasa katolicka. Temat “Gościa niedzielnego” to “Bóg wymyślił rodzinę”. Tygodnik Niedziela zastanawia się z kolei, skąd się bierze nienawiść do ludzi wierzących.
  8. Przed tygodniem Jarosławskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych zebrało przed naszym kościołem około tysiąca złotych. Bóg zapłać.