1. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże. Czyni się to nie po to, aby Jezusa stracić z oczu, ale by tym bardziej zwrócić uwagę na Jego zbawcze cierpienie dla każdego i każdej z nas. Będziemy czekać z utęsknieniem na wielki piątek, kiedy naszym oczom ukażą się Jego Święte Rany – tak jednoznaczne znaki Bożej Miłości. 
 2. Dzisiaj od 15:00 adoracja w ciszy. O 16:00 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. O 17:00 ostatnia Eucharystia.
 3. W środę przypada Rocznica Mordu Sług Bożych – Rodziny Ulmów w Markowej i drugi już Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów.
 4. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas wieczornej Eucharystii wspólne podjęcie Duchowej Adopcji Dzieci Poczętych.
 5. Pojawił się genialny pomysł, aby “Tydzień modlitw o ochronę życia” obchodzić między 19, a 25 III- czyli między dniami poświęconymi św. Józefowi i Maryi. Ukazuje to odpowiedzialność i mężczyzn, i kobiet za przekazywane życie. Stąd dzisiaj na obydwu bocznych ołtarzach oraz w przedsionku kościoła pojawiły się zachęty do duchowej adopcji dziecka poczętego oraz towarzyszące im miniskarpetki, jako symbol przypominający o tej modlitwie. Zachęcamy do zabrania, do zastanowienia się i do modlitwy.
 6. Zasady Duchowej Adopcji są proste. Jest to modlitewne zobowiązanie złożone najlepiej przy ołtarzu, podjęte przez konkretną osobę w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie Bogu. Przez dziewięć miesięcy osoba podejmująca Duchową Adopcję ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka.
 7. W piątek o 17:30 nabożeństwo drogi krzyżowej. W ten dzień wspominamy Świętego Dobrego Łotra – Patrona naszej Archidiecezji.
 8. Nie odkładajmy spowiedzi i komunii wielkanocnej na dni przedświąteczne. U nas okazja do tego codziennie podczas nabożeństw i dodatkowo od 9:00 do 11:00 z Mszą Świętą o 10:00.
 9. Kawiarenka Benedyktyńska przyjmuje zamówienia na wypieki świąteczne m.in. mazurki, serniki, makowce, pomarańczowce i inne. Zamówienia telefonicznie: 505 902 862 pon.-pt 9:00-16:00. 
 10. Wszystkich, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do przekazania 1 % swojego podatku na rzecz Opactwa – służymy też pomocą w wypełnianiu PIT-ów.
 11. W dzisiejszym “Gościu niedzielnym” – możemy przeczytać m. in. o cudach wyproszonych w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Ciekawe artykuły w “Niedzieli”. Natomiast w “Wieściach dla Przyjaciół Opactwa” szczegóły Duchowej adopcji?
 12. Za tydzień zmiana czasu – śpimy godzinę krócej.
 13. Będzie to Niedziela Palmowa, która uobecnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i rozpoczyna celebrację Wielkiego Tygodnia. 
 14. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie palm. Będą one do nabycia przed kościołem – także inne ozdoby  świąteczne. Dochód zostanie przeznaczony przez organizatorów na rehabilitację Leszka z Jarosławia, który w grudniu został przygnieciony na budowie trzytonowym urządzeniem.
 15. Nieustannie rozliczamy PIT-y i liczymy na Wasz jeden procent.

Konto kościoła: 58909600042001004275170001 

– tel. 503698125  – odbiera ks. Marek Pieńkowski. 

W tytule można wpisać:  

NA UTRZYMANIE, NA REMONTY, NA TABLICĘ itp. 

Chcąc natomiast odpisać potem wpłatę od podatku wpisujmy: 

NA CELE KULTU RELIGIJNEGO

lub NA DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNĄ KOŚCIOŁA

i dopiero potem cel szczegółowy. 
Zaglądaj na FACEBOOK.COM/OPACTWO1611 i na OPACTWO.PL