1. Po prawie dziesięciu miesiącach wróciliśmy do kościoła. 
 2. Sklepienie nad naszymi głowami zostało gruntownie przeglądnięte, wzmocnione w miejscach pęknięć kotwami stalowymi i matami poliwęglanowymi oraz ciśnieniowymi zastrzykami specjalnej zaprawy. Następnie odtworzono usunięte tynki i sztukaterię oraz całość pomalowano. Możemy się czuć bezpieczni.
 3. Gdy popatrzymy do tyłu zauważymy, że pozostało jeszcze złożenie na nowo organów – co potrwa kilka tygodni – oraz uruchomienie złożonej już po części mechanicznej wentylacji.
 4. Do tej pory nadmiar wilgoci w miesiącach od listopada do marca nie miał swojego ujścia z kościoła, co negatywnie wpływało na szereg rzeczy. Demontaż organów był jedyną okazją, aby na tylnej ścianie rozprowadzić odpowiednie kanały wentylacyjne. Są to wszytko dodatkowe koszty, na które nie mamy na razie kapitału, ale trzeba było pójść za ciosem.
 5. Do pilnego zakończenia pozostaje też ¾ dachu, który w dotychczasowym stanie od parudziesięciu lat był głównym motorem pęknięć sklepienia. Składamy wnioski o dotacje. Oby zostały zaakceptowane, bo negatywne naprężenia pozostaną także na wyremontowanym sklepieniu, aż do całkowitej wymiany dachu.Bogu niech będą dzięki:
  • za dotychczasowym szczodrych ofiarodawców, 
  • za efekty żmudnych prac, 
  • za bezpieczeństwo pracowników operujących na dużych wysokościach,
  • za Waszą cierpliwość w ciągłym przenoszeniu się z liturgią do Domu Rekolekcyjnego i z powrotem,
  • za osoby sprzątające co tydzień zakurzoną świątynię…
  • Nasze dziękczynienie mogłoby nie mieć końca. Im większy był czyjś trud i ofiara, tym większa – ufamy – nagroda w niebie.
 6. Zwróćmy też uwagę, że ekipa rozbierająca rusztowanie przetransportowała na nasze kaplice balkonowe dwa komplety zabytkowych, stuletnich balasek, które odzyskaliśmy cudem pod koniec listopada, a na dole nie było dla nich odpowiedniego miejsca.
 7. Z uwagi na montaż i strojenie instrumentu Msze Święte w dni powszednie o 10:00 oraz spowiedź od 9:00 do 11:00 będą Domu Rekolekcyjnym na dotychczasowych zasadach. Jednak rano i wieczorem oraz w niedziele – zapraszamy do kościoła.
 8. W okresie wielkiego postu nie przystraja się kościoła kwiatami – z wyjątkiem uroczystości kościelnych. Fotografię i nekrolog Księdza Prałata przenieśliśmy na miejsce, gdzie zamontowana zostanie upamiętniająca Go kamienna tablica. Prosimy o nie stawianie tam kwiatów czy zniczy. Na półce pod zdjęciem jest tylko trochę miejsca na ewentualne małe świeczki, tzw. podgrzewacze.
 9. Na 16:00 zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek na 17:30 na Drogę Krzyżową. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 10. Przy okazji Gorzkich Żali składka na wystrój Bożego Grobu, ale tylko do puszki w przedsionku kościoła.
 11. Jutro święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o Jego aktualnym Następcy, który bardzo jej potrzebuje.
 12. W przyszłą niedzielę „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”.
 13. Rozpoczęły się zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy z naszego Opactwa 12 marca.
 14.  Nieustannie rozliczamy PIT-y i liczymy na Wasz jeden procent.