1. Metropolita Przemyski abp Adam Szal z dniem dzisiejszym odwołał pandemiczną dyspensę od uczestnictwa w mszy świętej jak też inne zarządzenia z tym powiązane. W wydanym dekrecie przypomina również, że zgodnie z przepisami kościelnymi wierni, którzy z poważnej przyczyny nie mogą uczestniczyć w Eucharystii, powinni poświęcić odpowiedni czas na modlitwę indywidualną w rodzinach.
  2. Czerwcowa litania do Najświętszego Serca u nas codziennie przed wieczorną Mszą Świętą. Dzisiaj o 16:30. 
  3. Radio Fara zaprasza także do naszej świątyni na codzienny uroczysty różaniec o 20:15 – prowadzony przez księży i wiernych z Jarosławia i okolic. Najlepiej osobiście, ale można też radiowo lub na kanale internetowym fara tv.
  4. W środę w kalendarzu świeckim obchodzimy Dzień Ojca. Ojcowska tożsamość, tak bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach, niech będzie przez nas dostrzeżona i doceniona. Zmarłych ojców polecajmy Miłosierdziu Bożemu.
  5. W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  6. W piątek zakończenie roku szkolnego. Specjalne Msze święte w kościołach parafialnych.
  7. Spowiedź u nas codziennie rano i wieczorem oraz przed południem.
  8. Od piątku do niedzieli Dziękczynna Pielgrzymka Grup Trzeźwościowych do Kalwarii Pacławskiej – Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej.
  9. Zapraszamy także do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, zarówno na trasie, jak i w formie duchowej łączności. Z Jarosławia pielgrzymka wyrusza 4 lipca z kościoła Matki Bożej Królowej Polski. Szczegóły w internecie.
  10. W związku z rosnącymi możliwościami szczepienia się przeciwko COVID -19 bez wcześniejszej rejestracji i bez kolejek Burmistrz Miasta apeluje i zachęca do szczepienia zwłaszcza osoby po 60-tym roku życia. Bez tego po okresie lata epidemia znów zamrozi nasze życie społeczne.