2 maja

 1. Dziś rocznica święceń biskupich ks. bp. Krzysztofa Chudzio.
 2. Dzisiaj i jutro nabożeństwo majowe o 16:30.
 3. Jutro Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski głównej Patronki naszej Ojczyzny i naszej Archidiecezji. Jest to także dzień modlitwy w intencji Polonii. Msze Święte w naszym kościele w porządku niedzielnym.
 4. Ograniczone pandemią jarosławskie obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja {1791} rozpoczną się w kościele Królowej Polski Mszą Świętą odpustową o godz. 11:00.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź święta codziennie przed Eucharystią oraz dodatkowo w dni powszednie od 9:00 do 11:00.
 6. W I czwartek po Mszy wieczornej adoracyjna Godzina Święta prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ. Jest to także liturgiczne święto Apostołów Filipa i Jakuba.
 7. W I piątek bez udziału wiernych, natomiast z transmisją radiową i telewizyjną – o 19:00 rozpoczną się modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne – w tym od 20:30  Msza Święta z kazaniem ks. profesora Witolda Burdy. W nabożeństwie weźmie też aktywny udział ks. Piotr Czarniecki. 
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy na Opactwo przekazali 1 % swojego podatku oraz tym, którzy zachęcili do tego innych. Na owoce tej decyzji przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale u Pana Boga ten dar już jest dokonany.
 9. Nasza wolontariuszka jest gotowa pomagać także w ciągu roku w następujących sprawach: zeznań podatkowych, spadków, darowizn, podatków od czynności cywilnoprawnych oraz sporządzania korekt zeznań za lata ubiegłe. Od początku roku wykonała już paręset tego typu działań. Dziękujemy jej za ofiarną i bezinteresowną posługę.
 10. Archiprezbiter jarosławski – ks. Andrzej Surowiec przekazuje informację ze Starostwa Powiatowego o Powszechnym Punkcie Szczepień w Jarosławiu: Jest on dostępny dla wszystkich osób wg kryterium wieku. Działa w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – naprzeciw wjazdu na Stary Cmentarz. Obecnie szczepienia wykonywane są szczepionką [FAJZERA] {Pfeizera}. Czynny jest od poniedziałku do niedzieli, od 8 do 18. Można zarejestrować się telefonicznie lub osobiście w Punkcie. Szczegóły w internecie.
 11. Zapewne dostrzegamy różnicę na lepsze w oświetleniu naszego pięknego obrazu Serca Jezusowego. To dopiero początek zmian. Nasze radio, które prowadzi także wiele transmisji wideo, przekazało ofiarę w wysokości kilkuset złotych, aby zwiększyć oświetlenie prezbiterium, gdyż tego wymagają zastosowane kamery. Resztę dołożymy z innych ofiar, aby każdy tutaj na miejscu czy w czasie transmisji przez internet mógł się lepiej modlić. Być może w najbliższy piątek będzie już można z tych zmian korzystać.

3 maja

 1. Maj jest miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. „Majówki” – nabożeństwa odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Sercem tego nabożeństwa jest Litania Loretańska, którą warto odmawiać w maju, nawet gdy nie możemy brać udziału w jej śpiewie. Do naszego kościoła zapraszamy w dni powszednie o 17:30. W niedziele i święta godzinę wcześniej.
 2. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br.
 3. Dzisiaj, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.
 4. We wtorek w liturgii św. Floriana, męczennika, w środę święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Wtorkowa majówka obejmie także intencje zanoszone za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.
 5. W sobotę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. W naszym kościele święto patrona świątyni od 1622 roku. Dzień odpustu w Wólce Pełkińskiej oraz imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka. Wszystkich solenizantów i solenizantki otaczamy naszą modlitwą.