1. Dzisiaj Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Zachęcamy do korzystania z nich z dużym dystansem i gorąco dziękujemy za całoroczne wsparcie Radia Fara.
  2. Przypominamy, że o 15:15 z Kolonii Oficerskiej wyruszy do Opactwa Marsz dla Życia i Rodziny. Witamy ich u nas o 16:00 i uczestniczymy w godzinie świadectw oraz śpiewów dzieci i dorosłych. Godzinę wcześniej wystąpi zespół Pasjonaci.
  3. Również dziś o 19.00 kolejny koncert w ramach festiwalu „Niedziela z muzyką w Kolegiacie…”.
  4. We wtorek święto Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W czwartek św. Ojca Pio z Pietrelciny.
  5. W piątek będziemy gościć w naszym Opactwie motocyklowy „Rajd Orła i Pogoni”. Jedzie on śladami wielkiego hetmana Jana Karola Chodkiewicza – w czterystulecie Jego śmierci. Centralnym momentem będzie piątkowa Msza Święta o 17:30. Jarosławskie Opactwo ufundowała w 1611 roku teściowa Hetmana, on w Jarosławiu brał ślub i funkcjonuje legenda, że w Opactwie został pochowany. Zapraszamy.
  6. Wczoraj obchodziliśmy imieniny ks. Stanisława Zbojnowicza, a w tym tygodniu czekają nas analogiczne uroczystości ks. Damiana Nogi. Dobry Bóg niech ma solenizantów w Swojej nieustannej opiece.
  7. Zapraszamy do oglądania nowych ciekawych wystaw jak np “Rycerze mórz i oceanów”.
  8. W jarosławskim kinie Ikar do 29 września będą trwać projekcje bardzo chwalonego filmu: „Wyszyński – miłość czy przebaczenie”. Szczegóły w internecie.
  9. Doroczne spotkanie Róż Żywego Różańca połączone będzie tym razem z diecezjalnym dziękczynieniem za beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego i siostry Czackiej. Odbędzie się w najbliższą sobotę w Sanktuarium Matki Bożej w Jodłówce. Zapisy w parafiach.