1. W tym roku każda parafia spowiada oddzielnie. Przez najbliższe dni spowiedź u nas przed i podczas nabożeństw oraz od 9:00 do 11:00. Nie zwlekajmy.
  2. W czwartek przypada rocznica święceń biskupich, a nazajutrz dzień imienin i urodzin ks. abpa Adama Szala. Módlmy się w Jego intencji.
  3. W piątek Wigilia. W ten wieczór absolutnie nie podajemy alkoholu. Zachęcamy natomiast do tradycyjnego postu od pokarmów mięsnych.
  4. W wigilijny wieczór nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17:30. Podobnie w innych kościołach. Zapraszamy natomiast na ostatnie czwartkowe roraty o 6:00.
  5. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Nie zapomnijmy o tym, co najważniejsze: Przeczytajmy Ewangelię wg św. Łukasza, odmówmy pacierz, wspomnijmy zmarłych i odśpiewajmy przynajmniej jedną kolędę zanim podzielimy się opłatkiem i zaczniemy spożywać przygotowane pokarmy. Pasterka tylko o północy.
  6. W obydwa dni świat – niedzielny porządek Mszy Świętych.
  7. Dzięki osłabieniu pandemii gościliśmy od sierpnia do listopada stosunkowo wiele grup rekolekcyjnych. Dzięki temu spłaciliśmy renowację organów i tegoroczne niewielkie prace przy więźbie dachowej kościoła – w sumie było to ok. czterdziestu tysięcy złotych. 
  8. Przez najbliższe sześć tygodni nasz dom nie ma jednak ani jednej rezerwacji, a zapowiadane podwyżki cen energii nie napawają optymizmem. W tej sytuacji świąteczne składki przeznaczymy na to, aby przetrwać zimę. Gdy skończy się sezon grzewczy i zapewne kolejna fala pandemii, zaczniemy od nowa. Bóg zapłać za zrozumienie i hojność.
  9. W naszym kościele mamy obecnie ponad 500 miejsc siedzących. W najbliższym tygodniu, w oparciu o przylegające do świątyni pomieszczenia, zwiększymy tę liczbę do ponad sześćset – tak, aby zgodnie z przepisami mogło się jednocześnie modlić dwieście osób – 30 procent miejsc bez względu na fakt zaszczepienia. Mamy też zgromadzony zapas maseczek i płynów dezynfekcyjnych. Szanujmy nawzajem swoje wrażliwości i korzystajmy z tych środków bezpieczeństwa.
  10. Przy wyjściu z kościoła świece wigilijne Caritas, w zakrystii opłatki.
  11. Zapisy na ciasta świąteczne tylko do jutra.