1. Dzisiaj o 16:00 w Kolegiacie centralna uroczystość dziękczynna za Nawiedzenie przed pięćdziesięciu laty naszej diecezji i parafii przez symbole Matki Bożej. Przewodniczy abp Adam Szal. Następnie ok. godz. 17:15 poświęci On krzyż oraz plac pod budowę nowego kościoła, który będzie wotum wdzięczności za Nawiedzenie diecezji oraz pomnikiem 700-lecia kolegiackiej parafii. 
  2. W tym tygodniu wspomnienia wielu świętych. We wtorek bł. Czesława, w czwartek św. Marii Magdaleny, w piątek św. Brygidy – Patronki Europy, w sobotę św. Kingi.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś w  GOŚCIU NIEDZIELNYM oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju. Tematem bieżącego numeru NIEDZIELI jest „Lato, wakacje, wiara”.
  4. Niedziela za tydzień będzie obchodzona jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i w Europie. Po Mszach Świętych składka na ten cel.
  5. Dzisiaj rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, a z okazji zbliżającego się dnia św. Krzysztofa nastąpi błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Dotyczy ono na pierwszym miejscu osób, a następnie samych pojazdów, dlatego pomódlmy się najpierw wewnątrz świątyni, a kapłan na zewnątrz pokropi pojazdy wodą święconą. Na samochodach – znajdziemy ulotki umożliwiające pomoc przemyskim misjonarzom w korzystaniu na misjach ze środków transportu – w związku z tym nie zbieramy ofiar pieniężnych.