1. Dzisiaj rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny, w którym będziemy zachęcać do regularnego czytania i rozważania Pisma świętego. Bierzmy – obecną w każdym domu Biblię – do ręki – indywidualnie i wspólnie z innymi. W tym roku zwróćmy szczególna uwagę na Ewangelie wg św. Marka.
  2. Na stronie internetowej Radia Fara jest dostępny program konferencji biblijnych, które będą transmitowane na antenie w tym tygodniu.
  3.  W piątek 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
  5. Jeszcze tylko do końca kwietnia można przekazywać 1 procent od swego podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego w tym także naszego Ośrodka. Niech dobry Bóg wynagrodzi trud pani Haliny, która niezwykle ofiarnie pomaga u nas rozliczać podatek dochodowy.
  6. Od 1 kwietnia do 30 września 2021 roku w całej Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jego podstawową metodą jest spis internetowy, czyli samospis. Przeprowadzić go można na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych uzupełniając wymagane dane w formularzu, dostępnym na stronie internetowej: spis.gov.pl. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy osoba nie może wypełnić formularza elektronicznego prosimy skontaktować się z Biurem Spisowym w Urzędzie Miasta Jarosław. Spis jest obowiązkowy (pod kara grzywny w wysokości pięciu tysięcy złotych) i dotyczy wszystkich osób mieszkających w Polsce.