• Konfesjonał Księdza Prałata

 1. Dziękujemy Panu Bogu za Księdza Prałata Mariana Rajchla.
 2. Dziękujemy Księdzu Prałatowi za dobro które przez 23 lata wnosił w życie Jarosławskiego Opactwa.
 3. Do imiennych podziękowań dla osób, które zostały wypowiedziane publicznie we środę, dołączamy dziś podziękowania dla księży: Stanisława, Adriana i Damiana – którzy w tych dniach podjęli dodatkowe obowiązki – każdy według swych talentów i możliwości.
 4. Cieszymy się, że za zgodą Arcybiskupa Adama, Ksiądz Prałat zostaje wśród nas. Przed laty sam wspomniał, że dzięki pochowaniu w krypcie mógłby liczyć na częste modlitwy za siebie. My też liczymy, Księże Prałacie, na Twoje wstawiennictwo za nami w niebie.
 5. Osobom, które zamawiają Msze Święte za Zmarłego proponujemy, aby zebrać je w Gregoriankę i odprawić przez kolejne trzydzieści dni. Ksiądz Prałat wspomniał w testamencie, że liczy na Msze Gregoriańskie w swojej intencji. Podamy w ogłoszeniach datę jej rozpoczęcia.
 6. Pochówek w podziemnej krypcie domaga się tablicy poświęconej Księdzu Prałatowi na poziomie ołtarza Matki Bożej Miłosierdzia. Myślimy tez o sali pamięci, w której zachowalibyśmy pamiątki po Nim. Nad kryptą postawiliśmy zatem drewnianą skarbonkę, w której już od paru dni gromadzimy fundusze na ten cele. Można też skorzystać z konta bankowego:
  58 9096 0004 2001 0042 7517 0001 Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław; Bank Spółdzielczy Jarosław; Dopisek: Na cele kultu religijnego – tablica. Kod BIC/SWIFT dla przelewów z zagranicy: „POLU PL PR”
 7. W pobliżu znajdziemy też pamiątkowe obrazki – zamówiliśmy już ich dodruk.
 8. Jutro rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. 
 9. Pamiętajmy, że kto w tych dniach uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła (np. modlitwa, post, jałmużna, studium, posługa liturgiczna itp.) i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 10. W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek wspomnienie św. Małgorzaty Węgierskiej, dziewicy; we wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa; w czwartek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 11. Także w czwartek Dzień Babci, a nazajutrz Dzień Dziadka. Módlmy się tak za żyjących jak i za zmarłych. Znajdźmy też inne sposoby aby okazać im swoją wdzięczność i szacunek.
 12. W niedzielę za tydzień zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
 13. Do końca kwietnia w naszej recepcji można uzyskać pomoc w sprawdzeniu i złożeniu deklaracji podatkowych. Najlepiej jednak wpierw skontaktujmy się telefonicznie, aby uzgodnić bezpieczny sposób kontaktu.