1. Dzisiaj w naszej diecezji święcenia diakonatu, a w sobotę święcenia kapłańskie.
  2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie na 17:30. W niedzielę na 16:30. W tym tygodniu dodatkowo przygotowujemy się wieczorami na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.
  3. W czwartek przypada rocznica święceń biskupich ks. Biskupa Stanisława Jamrozka, a w piątek rocznica ingresu ks. Arcybiskupa do Bazyliki Archikatedralnej. Wspólnej modlitwie polecamy pasterzy diecezji.
  4. Ksiądz Arcybiskup przypomina o przykazaniu kościelnym, aby w okresie wielkanocnym przystąpić do Komunii św. W związku z tym zachęcamy wszystkich, którzy z racji pandemii nie mogli się wyspowiadać, aby skorzystali z sakramentu pokuty i przyjęli Komunię Świętą wielkanocną przed dniem 30 maja. Jeśli nadal unikamy ludzkich skupisk, zapraszamy do naszej świątyni w dni powszednie od 9:00 do 11:00 na indywidualną spowiedź i Komunię przy konfesjonale lub w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę Kościół świętuje uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. W sobotę wieczorem rozpocznie się w naszej świątyni całonocne czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego
  6. Możemy już w naszym domu przyjmować gości na noclegi a także serwować posiłki pod gołym niebem. Wewnątrz pomieszczeń używamy maseczek.
  7. W godzinach pracy recepcji pomagamy dokonywać spisu powszechnego.