1. Dzisiaj o 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek o 17:30 Droga Krzyżowa. Ofiary na wystrój Bożego Grobu do puszki wystawionej podczas nabożeństwa Gorzkich Żali w przedsionku świątyni.
 2. Dzisiaj przypada 120 rocznica urodzin Sługi Bożego Janosza Eszterhazjego –  męczennika czasów komunizmu. Jego rodzina mieszkała w pobliskim Pruchniku, a siostrzenice uczęszczały do szkoły Sióstr Niepokalanek. Jego portret znajduje się w naszym kościele przy ołtarzu węgierskim. Wchodząc do świątyni widzieliśmy zapewne efekt konkursu plastycznego przeprowadzonego na Jego temat wśród dzieci z Jarosławia, Przemyśla, Lubaczowa i Tomaszowa Lubelskiego. Dzisiaj o 13:15 w TVP Info będzie transmitowana Msza Święta z Warszawy – połączona z modlitwą o jego rychłą beatyfikację i o wypełnienie się jego duchowego testamentu
 3. Jutro wieczorem specjalne modlitwy o beatyfikację Służebnicy Bożej Anny Jenke. 
 4. W piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – szczególnie obchodzona w Roku św. Józefa jako dzień modlitwy za Ojców. Jest to także dzień imienin Papieża Seniora i naszego Arcybiskupa Seniora. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
 5. 19 marca – w liturgiczny dzień św. Józefa rozpocznie się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, zakończy się 25 marca – na Zwiastowanie Pańskie.
 6. W czwartek o 18.00 w Kolegiacie rozpoczęcie rekolekcji parafialnych, które poprowadzi dyrektor Wydziału Katechetycznego z Przemyśla ks. dr Waldemar Janiga. Można w nich uczestniczyć także przez Internet.
 7. W piątek początek rekolekcji w parafii Bożego Miłosierdzia.
 8. Z kolei w następną niedzielę – w Bazylice Ojców Dominikanów – rozpoczną się rekolekcje wielkopostne prowadzone przez dobrze znanego nam ks.Marka Wasąga.
 9. Okazja do spowiedzi u nas codziennie podczas nabożeństw i dodatkowo od 9:00 do 11:00 z Mszą o 10:00. Nie odkładajmy spowiedzi i komunii wielkanocnej – dni przedświąteczne zostawmy dla osób, które w żaden sposób wcześniej się nie zmobilizują. Jest to prośba szczególnie aktualna w okresie pandemii – gdyż zapewne nadal nie będzie dużych spowiedzi parafialnych.
 10. W związku z przypadającą w czerwcu 60-tą rocznicą święceń kapłańskich śp. ks. prałata Mariana Rajchla powstała inicjatywa upamiętnienia tego wydarzenia w specjalnym, czerwcowym wydaniu miesięcznika „W Cieniu Kolegiaty”. Zachęcamy osoby, które chciałyby się włączyć do tej inicjatywy do przesyłania swoich świadectw, jak również zdjęć na adres mailowy swiadectwa@ksrajchel.pl  lub listownie na adres naszego Opactwa – do końca marca br.
 11. Ozdrowieńców po COVID-19 zachęcamy do oddawania osocza. Jest ono pilnie potrzebne z uwagi na wzrost zachorowań na COVID-19 – szpitale znacznie zwiększyły zapotrzebowanie i zostały wyczerpane już wszelkie zapasy.
 12. Nieustannie rozliczamy PIT-y i liczymy na Wasz jeden procent.

Konto kościoła: 58909600042001004275170001 

– tel. 503698125  – odbiera ks. Marek Pieńkowski. 

W tytule można wpisać:  

NA UTRZYMANIE, NA REMONTY, NA TABLICĘ itp. 

Chcąc natomiast odpisać potem wpłatę od podatku wpisujmy: 

NA CELE KULTU RELIGIJNEGO

lub NA DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNĄ KOŚCIOŁA

i dopiero potem cel szczegółowy. 
Zaglądaj na FACEBOOK.COM/OPACTWO1611 i na OPACTWO.PL