1. Jutro wieczorem specjalne modlitwy o beatyfikację Służebnicy Bożej Anny Jenke. Będzie to dokładnie 45. rocznica jej śmierci.
  2. Za dwa dni Środa Popielcowa i początek pięknego okresu wielkiego postu. Msze Święte w kościele z posypaniem głów popiołem o 7:00, o 10:00 i po nowennie maryjnej o 17:30.
  3. W tym dniu zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znaku łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. 
  4. W Środę Popielcową – specjalny post: przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie), obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku niezwiązani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty.
  5. W Środę Popielcową ofiarą na tacę wesprzemy Fundację im. św. Jana Pawła II „Wzrastanie”, która prowadzi różne dzieła pomocy dzieciom, młodzieży, niepełnosprawnym, chorym i bezdomnym – m.in. Hospicjum na ul. Sanowej.
  6. Najprawdopodobniej w tym tygodniu już całkowicie znikną z kościoła rusztowania. W Popielec podamy dalszy plan korzystania ze świątyni.
  7. Spowiedź Święta u nas codziennie w Sali Papieskiej od 9:00 do 11:00.
  8. Dzisiaj inaugurujemy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Cały Wielki Post przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Wiele osób rezygnuje w tym czasie z picia alkoholu czy palenia tytoniu. Trzeba dawać  świadectwo, że życie bez alkoholu może być radosne i szczęśliwe oraz przypominać, że są wśród nas niepijący, którzy traktują poważnie Wielki Post, Kościół i swoich braci. Abstynencję od alkoholu w czasie wielkiego postu ofiarujmy za tych, którzy sobie z tym nałogiem nie radzą.
  9. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o 17:30, a w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00. Za obydwa nabożeństwa zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Podobnie we wszystkie piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy: „O dobry i najsłodszy Jezu…”.
  10. Przygotowujemy się, aby Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszyła z naszego Opactwa w blisko dwudziestu kierunkach w piątek 19 marca.
  11. Msze Święte gregoriańskie za Księdza Prałata Mariana Rajchla rozpoczniemy w wielki czwartek. Można to przekazać wszystkim zainteresowanym.