1. Wypominki w dni powszednie o 17:30. Dzisiaj o 16:45. W każdy poniedziałek wieczorem Msza Święta w intencji dusz wypomnianych.
  2. Przypominamy, że decyzją papieża Franciszka osoby modlące się za zmarłych na cmentarzu mogą zyskać odpust zupełny w osiem dni listopada dowolnie przez siebie wybranych. Odpusty zupełne za zmarłych mogą również uzyskać osoby pozostające w tym czasie przymusowo w domu. 
  3. Dzisiaj zbiegają się obchody Światowego Dnia Ubogich oraz Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pandemia zamyka niektóre drzwi, niech nie zamyka serc. Możliwości jest wiele.
  4. Jutro wieczorem modlitwy o rychłą beatyfikację Służebnicy Bożej Anny Jenke.
  5. We wtorek wspomnienie NMP Ostrobramskiej, która patronuje nam i Wspólnocie Matki Miłosierdzia z ołtarza bocznego. W środę św. Elżbiety Węgierskiej – w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, w piątek św. Rafała Kalinowskiego.
  6. W sobotę wspomnienie liturgiczne Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i jednocześnie Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.
  7. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – dzień modlitwy o zwycięstwo prawdy i sprawiedliwości w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
  8. Zapraszamy na rekolekcje otwarte: „Rozpal Wiarę”, które odbędą się w naszym kościele od uroczystości Chrystusa Króla do wtorku włącznie. W niedzielę na wszystkich Mszach Świętych, w poniedziałek i wtorek od 17:30. Ponadto w niedzielę od 18:00 „Wieczór chwały”, a w następne dni „modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne” oraz „modlitwa o wylanie Ducha Świętego i Jego darów”. Całość prowadzi Jezuita ojciec Jacek Olczyk ze wspólnotą modlitewną z Łodzi.
  9. We środę pracownicy Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dokonali odbioru konserwatorskiego naszych organów. Jak pamiętamy – z uwagi na remont sklepienia zostały one zdemontowane, wyczyszczone i odnowione. Całość tych prac kosztowała 39.850,oo złotych; dofinasowanie zewnętrzne wyniosło 10.000,oo zł.; z naszych środków wypłaciliśmy już dwie raty i pozostała do zapłaty trzecia – ostatnia, która będzie musiała być wypłacona teraz – po dokonanym odbiorze. Dziękujemy przy tej okazji za Wasza coniedzielną odpowiedzialność za funkcjonowanie naszej wspólnej świątyni.
  10. Ofiary dla chrześcijan w Libanie składamy w przedsionku do specjalnej puszki przy prasie katolickiej.

Informacja o Rekolekcjach/ Zaproszenie

Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej  i Wspólnota Matki Miłosierdzia

działająca przy Jarosławskim Opactwie zapraszają rekolekcje pt:

„Rozpal Wiarę”, które odbędą się w dniach 21-23 listopada 2021

Niedziela: Msza Święta z nauką rekolekcyjną o godz: 7.30; 10.00; 11.30; 17.00, ok 18.00 Wieczór chwały

Poniedziałek: 17.30 Msza Święta z nauką rekolekcyjną i modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie

Wtorek: 17.30 Msza Święta z nauką rekolekcyjną i modlitwa o Wylanie Ducha Świętego

Miejsce: Jarosław, Opactwo

Prowadzi: ojciec Jacek Olczyk SJ ze wspólnotą

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!!!