1. Przez 9 dni w naszym kościele trwała diecezjalna nowenna przed oddaniem się nas wszytskich, naszej diecezji i całej Ojczyzny Najświętszemu Serce Pana Jezusa. Modlitwa trwała dzień i noc, a było to wydarzenie bez precedensu. Z tego miejsca chciałoby się podziękować rzeszom ludzi, dzięki którym do niego doszło i dzięki którym zostało ono pięknie przeprowadzone. Usłyszą to podziękowanie u niebios bram.
 2. Nie są to sprawy najważniejsze, ale ponawiamy wyrazy wdzięczności dla kilku panów za wspaniałe oświetlenie naszego pięknego obrazu Serca Jezusowego i całego prezbiterium kościoła, co w tych dniach całodobowej modlitwy i nieustannej transmisji telewizyjnej było wyjątkowo przydatne.
 3. Dziękujemy także osobom z Muzyki Dawnej oraz panu organiście za codzienny śpiew godzinek do Najświętszego Serca. Ten śpiew będzie kontynuowany od poniedziałku do piątku o godzinie 6:30. Chwała bądź Bożemu Sercu, przez które stało się nam zbawienie. Jemu cześć i chwała na wieki wieków. Amen.
 4. Litania do Najświętszego Serca codziennie przed wieczorną Mszą Świętą. Dzisiaj o 16:30.
 5. Także dzisiaj zbiórka do puszek na sanktuarium św. Jana Pawła II w Kamerunie, gdzie biskupem jest pochodzący z naszej diecezji bp Jan Ozga.
 6. W Kolegiacie o 19:00 koncert na organy i trąbkę, a jutro o 8:00 Msza Święta za więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych, mieszkańców Ziemi Jarosławskiej.
 7. Jutro  w liturgii bł. Michała Kozala, bpa i męczennika z Dachau.
 8. We wtorek wspomnienie bł. Jolanty – zakonnicy – patronki byłej siostry zakrystianki, której przy tej okazji dziękujemy za jej ofiarną posługę w kościele przed pandemią. Z Eucharystią wieczorną powiązane będą modlitwy o beatyfikację służebnicy Bożej Anny Jenke.
 9. W czwartek wspomnienie św. Brata Alberta. W Kolegiacie o 10:00 obchody 100-lecia działalności Sióstr Służebniczek w Jarosławiu, a wieczorem Msza Święta  w intencji zmarłego przed dziewięciu laty ks. prałata Władysława Janeczki.
 10. W niedzielę na Sumie u nas rubinowy jubileusz kapłaństwa ks. Mariana Podolca.
 11. W czasopiśmie NIEDZIELA znajdziemy m.in. “Kilka uwag o wypowiedziach O. Adama Szustaka” oraz artykuł pod tytułem “Nie chcemy rozwodu naszych dzieci”.
 12. Od następnej niedzieli nie obowiązuje już dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.
 13. W naszym kościele łącznie z chórem jest 400 miejsc siedzących. Wg najnowszych przepisów może się w nim zatem modlić jednocześnie nawet 200 osób. Nie okupujmy jednak wyłącznie miejsc w nawie głównej. W razie tłoku zostawiajmy je najsłabszym spośród nas.
 14. Także Kawiarenka wróciła do swej funkcji restauracyjnej – dzisiaj przykładowo serwuje trzy rodzaje ciast pokrojonych i proste dania obiadowe.
 15. Wszyscy księża, poza jednym, oraz pan Zbyszek pomagający zbierać tacę – jesteśmy już po dwóch dawkach szczepionki. Poniewaz jednak wirus namnaża się tak czy inaczej w drogach oddechowych, chociaż z o wiele mniejszą skutecznością, nadal chronimy Was używając w newralgicznych momentach maseczek. Są one także dostępne dla każdego zapominalskiego w przedsionku kościoła.