1. Jutro Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego – mija 40 lat od tamtych wydarzeń. Początek obchodów w Kolegiacie od 14:30.
  2. W środę wieczorem pomodlimy się o beatyfikację spoczywającej w naszej świątyni sł. B. Anny Jenke.
  3. Od tego dnia będą też obowiązywać nowe obostrzenie sanitarne dla osób niezaszczepionych. Sprostamy temu wyzwaniu udostępniając dodatkowe miejsca siedzące w kościele, w kawiarence i na chórze. Dezynfektory i maseczki są dostępne na bieżąco. Przypominamy o możliwości uczestniczenia w liturgii niedzielnej już w sobotę o 17:30.
  4. W piątek rozpoczniemy drugą część Adwentu przeznaczoną na bezpośrednie przygotowanie Kościoła, a więc nas wszystkich, do świętowania Narodzenia Pańskiego. Msze Święte roratnie codziennie o 6:00 rano, wieczorem liturgia tzw. „wielkich antyfon”.
  5. W całym okresie adwentu zachęcamy do trzeźwości zgodnie ze słowami Pisma, aby nasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa i pijaństwa.
  6. W związku z obowiązującymi ograniczeniami zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej dużo wcześniej. Po następnej niedzieli zacznie się już przedświąteczna gorączka.
  7. Dzisiaj przed kościołem zbieramy datki dla Kuby – chłopca z Wólki Pełkińskiej, który potrzebuje kosztownej rehabilitacji onkologicznej.
  8. Za tydzień kazania wygłosi ks. dr Grzegorz Delmanowicz dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Anny Jenke w Jarosławiu. Uczniowie będą rozprowadzać pamiątkowe kalendarze, aby wspierać funkcjonowanie jarosławskiego „Katolika”.
  9. Także za tydzień, na Mszy Świętej o 16:00 w Kolegiacie odbędzie się promocja książki poświęconej ks. prał. Marianowi Rajchlowi.
  10. Przy wejściu do zakrystii można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wewnątrz w opłatki.
  11. Przyjmujemy zapisy na ciasta świąteczne.