1. Tak się składa, że – w tegorocznej sztafetowej pielgrzymce pieszej z Przemyśla do Częstochowy – “pałeczkę” przejęła dzisiaj grupa św. Brata Alberta z Jarosławia. Wejście na Jasną Górę w czwartek.
  2. Zapraszamy na codzienne wieczorne pielgrzymkowe Msze Święte, transmitowane z naszego kościoła i na inne transmisje radiowe – szczególnie te od 19:45 – podczas których wędrujemy na Jasną Górę duchowo, towarzysząc pielgrzymom pamięcią i modlitwą. Można się też włączyć do pielgrzymkowej sztafety różańcowej.
  3. W okresie urlopów i wakacji zachęcamy do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. W przedsionku różne wydania katolickich tygodników. Niech ziarno Słowa pada na glebę żyzną. Na szlakach wakacyjnych wędrówek niech nie zabraknie świątyń, gdzie w każdą niedzielę czeka na nas Chrystus. 
  4. W tym tygodniu w liturgii przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. biskupa i męczennika Brunona z Kwerfurtu, we wtorek świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta w czwartek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  5. W piątek wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszamy szczególnie osoby noszące szkaplerz karmelitański. Składa się on z dwóch małych prostokątów sukiennych związanych dwiema tasiemkami. Prostokąty zawierają wizerunki Jezusa i Maryi. Osoby, które uroczyście przyjęły szkaplerz uczestniczą w duchowych przywilejach zakonu karmelitańskiego. Gdyby ktoś był chętny do przyjęcia szkaplerza prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się. Św. Jan Paweł II nosił szkaplerz od wczesnej młodości.
  6. Zapraszamy w niedziele do korzystania z chóru kościoła: jest chłodniej i luźniej. 
  7. W najbliższą niedzielę (18 lipca) na każdej Mszy Świętej modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie pojazdów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o bezpieczeństwo dla kierujących i podróżujących po naszych drogach.  Przy tej okazji wesprzemy dzieło misyjne Kościoła składając ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  8. Gmina Miejska Jarosław informuje, że przystąpiła do programu ,,Czyste Powietrze 2.0″ i uruchomiła stosowny punkt informacyjno-konsultacyjny.  Dotyczy to wymiany urządzeń grzewczych i termomodernizacji budynków.