1. Niedzielą Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego obchodzony pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Rozeznajmy, jak czynić miłosierdzie w okresie pandemii.
  2. Przypominamy o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. U nas wspólna Koronka w każdy poniedziałek oraz w ciągu białego tygodnia i przez cały listopad.
  3. Wspólnota Matki Miłosierdzia zaprasza dzisiaj na 15:00 do naszego kościoła na Godzinę Miłosierdzia.
  4. Od jutra w dni powszednie wracamy do budynku głównego ze spowiedzią od 9:00 do 11:00 i z Mszą Świętą o 10:00.
  5. W 2019 roku zostało ustanowione nowe święto państwowe – Święto Chrztu Polski. Przypada w najbliższą środę 14 kwietnia. W związku z tym zachęcamy do wywieszenia flag narodowych.
  6. Na kiermaszu w niedzielę palmową przed naszym kościołem zebrano prawie 2700 złotych. Organizatorzy dziękują w imieniu poszkodowanego Karola i jego rodziny.
  7. Wdzięczni jesteśmy ludziom dobrej woli, którzy co jakiś czas pytają o nasze potrzeby, a także przez wpłaty na konto wspierają materialnie funkcjonowanie Opactwa w tym trudnym dla wszystkich okresie. Naszych Przyjaciół  polecamy Bogu przy wielu różnych okazjach.
  8. Termin składania pisemnych świadectwo o ks. prał. Marianie Rajchlu został przedłużony do 15 kwietnia br. Wydaniem ich uczcimy  w czerwcu 60-tą rocznicą Jego święceń kapłańskich 
  9. Warto czytać prasę katolicką: wiodącym tematem “Niedzieli” jest dzisiaj spojrzenie na tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest obrazek Serca Pana Jezusa z aktem osobistego poświęcenia NSPJ.
  10. Pracownicy Urzędu Statystycznego proszę o przypomnienie o trwającym od 1 kwietnia Narodowym Spisie Powszechnym. Zachęcają do samospisania się za pomocą Internetu.