1. Wraz z dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii oficjalnie okres Bożego Narodzenia. Kolędy na zakończenie Mszy Świętej, niekiedy na liturgiczne przygotowanie darów oraz w czasie nabożeństw i w naszych domach, śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego. Także obydwie szopki pozostają z nami do tego dnia.
 2. Od jutra rozpoczynamy tzw. okres zwykły. Kościół nie obchodzi w nim jakiejś szczególnej tajemnicy Chrystusa, ale rozważa misterium Pana w całej pełni, a czyni to zwłaszcza w każdą niedzielę.
 3. Także od jutra wracamy z liturgią na cały tydzień do Domu Rekolekcyjnego.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia – będziemy szczególnie polecać ks. prał. Mariana Rajchla.
 5. W piątek wieczorem modlitwy o rychłą beatyfikację Służebnicy Bożej Anny Jenke.
 6. Bardzo dziękujemy za ofiary składane w okresie świątecznym na rzecz ogrzewania naszej świątyni, aż do Wielkanocy. 
 7. Wszystkich, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do przekazania 1 % swojego podatku na rzecz naszego Ośrodka, przez co wesprzemy jego działalność – w tym prace remontowo-konserwatorskie w naszej świątyni. Dane: Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Anny Jenke – KRS 0000247764.
 8. Każda parafia nieco inaczej w tym roku organizuje kolędę kapłańską. Zainteresujmy się, jak to przebiega w parafii każdego z nas. W środę poświęciliśmy dla wszystkich chętnych wodę, kadzidło i kredę. W internecie, ale także u nas przy prasie katolickiej w  “Wieściach dla Przyjaciół Opactwa” znajdziemy teksty modlitw, które w razie nieobecności kapłana możemy sami odmówić w mieszkaniu. W kościele uczynimy to wspólnie w ostatni dzień stycznia.
 9. I jeszcze jedna tym razem przykra informacja: W środę dwóch Panów dokonało kradzieży – jeden w Domu Rekolekcyjnym, drugi w kościele. Pierwszy ukradł rzeczy, drugi pieniądze. Obydwaj zostali utrwaleni na monitoringu. Pierwszy okazał się być naszym dawnym pracownikiem, zwolnionym za nietrzeźwość w pracy i sprawa jest już załatwiona. Drugi zabrał część ofiar składanych przy prasie katolickiej. Jest to nieznany nam mężczyzna, dość wysoki, po pięćdziesiątce, z łysiejącym czołem i siwymi włosami. Jego zdjęcie publikujemy na portalu społecznościowym. Bądźmy uważni.
 10. Niech nam Bóg błogosławi.

Modlitwa rodzinna z okazji Świąt Bożego Narodzenia – kliknij!

 1. Bóg zapłać naszym hojnym ofiarodawcom. Konto kościoła: 58909600042001004275170001 – tel. 503698125 – odbiera ks. Marek Pieńkowski.
 2. W tytule można wpisać: NA UTRZYMANIE lub NA REMONTY
 3. Chcąc natomiast odpisać potem wpłatę od podatku wpisujmy: DAROWIZNA NA DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNĄ KOŚCIOŁA lub DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO