1. Kontynuujemy miesiąc różańcowy. Nabożeństwa pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.
  2. 16. października przypada rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Dzisiaj z tej okazji przeżywamy Dzień Papieski połączony z ofiarami do puszek na Fundusz Stypendialny dla młodzieży zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin. Kawiarenka Benedyktyńska – serwując kremówki – czci ten dzień po swojemu.
  3. W środę wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek św. Małgorzatę Marię Alacouque, w piątek – św. Teresę od Jezusa, w sobotę św. Jadwigę Śląską.
  4. W czwartek Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za naszych nauczycieli i wychowawców – żyjących i zmarłych. Wieczorem o 19:00 w kolegiacie koncert organowy.
  5. W piątek wieczorem modlitwy o rychłą beatyfikację sł. Bożej Anny Jenke.  Jest to także Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać rodziców, którzy doświadczyli i przeżywają utratę dziecka.
  6. W sobotę rocznica święceń biskupich abpa Józefa Michalika, pamiętajmy o nim w modlitwie wypraszając łaskę zdrowia i wierności. W tym dniu w Opactwie Dzień Skupienia dla Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Serca.
  7. W przyszłą niedzielę z bazyliki Matki Bożej Bolesnej o 14.30 wyruszy marsz w intencji Kościoła i Ojczyzny – w tym trwającego Synodu. Przejście ulicami miasta do Ratusza. Organizatorzy zapraszają do udziału.
  8. Z powodu chłodnej i deszczowej pogody oraz narastającej liczby zakażeń Sanepid przypomina o zakładaniu maseczek w pomieszczeniach oraz 0o zachowywaniu innych zasad sanitarnych. U nas przy wejściu zawsze powinny być dostępne te środki bezpieczeństwa.
  9. Przy wyjściu z kościoła kartki na tzw. wypominki.