1. Zaczniemy tym razem od podziękowań. Panu Bogdanowi Sobańskiemu z firmy Color za nowe tablice z godzinami Mszy Świętych w naszym kościele. Panu Jackowi Figiel z Myjni koło WATKEMU za wypranie dywanów i chodników używanych w budynku naszego kościoła. Dwóm siostrom – bynajmniej nie zakonnym za kolejną odsłonę dekoracji kwiatowych przy naszych ołtarzach. Dziękujemy też Panu Kamilowi Gmyrkowi z Rodzicami za pięknie rozwijające się kwiaty na zewnątrz naszych zabudowań – na szczególna uwagę zasługuje kolor pelargonii. I Wam wszystkim dziękujemy. Wasze cotygodniowe ofiary na tacę umożliwiają funkcjonowanie i codzienną działalność duszpasterską w naszym kościele. Niech dobry Bóg wynagrodzi już tutaj na ziemi, a tym bardziej w wieczności.
 2. Cieszymy się również, że wiele osób czyta w naszym kościele czytania mszalne. Ostatnio wiele razy podchodziło nawet dwie osoby jednocześnie. Stąd na balaskach po lewej stronie umieszczamy kolorowe kartki, które po przyjściu do kościoła trzeba sobie zabrać i zwrócić w to samo miejsce idąc już do ambonki. Będzie wtedy jasne, że ktoś już zajął sobie kolejkę.
 3. Dzisiaj kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości miejskie od 17:00 na placu ks. Piotra Skargi.
 4. Z okazji miesiąca trzeźwości wystawiliśmy na zewnątrz torebki prezentowe z materiałami dla osób, które chcą pomóc komuś w wyjściu z problemu alkoholowego  Można je brać za darmo. Zakup dofinansowała Gmina Miejska Jarosław.
 5. Duszpasterze parafii Bożego Ciała zapraszają przez kolejne dni na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Śnieżnej – Królowej Rodzin. Główny odpust w czwartek pod przewodnictwem bpa Antoniego Długosza. W tej sytuacji nie będzie u nas spotkania adoracyjnego Straży Honorowej Serca Pana Jezusa.
 6. We wtorek przed Mszą Świętą wieczorną nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 7. W środę wspomnienie św. Jana Vianneya – patrona wszystkich kapłanów, a zwłaszcza proboszczów. Wieczorem u nas nieustająca nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia.
 8. W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą oraz od 9:00 do 11:00.
 9. W pierwszy piątek święto Przemienienia Pańskiego. Pragniemy także wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata: Msze Święte o 7:00, o 10:00, o 17:30 po śpiewie litanii i o 22:00 wraz z poprzedzającym ją nabożeństwem o uwolnienie i uzdrowienie rozpoczynającym się o 19:00.
 10. W pierwszą sobotę sierpnia od 9:15 w kościele specjalne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 11. Od dzisiaj kolejne Msze Święte gregoriańskie za ks. prał. Mariana Rajchla.
 12. Dzisiaj w Kolegiacie o 19:00 – Koncert w hołdzie naszej Matce i Królowej w wykonaniu Arkadiusza Popławskiego. U nas w sobotę o 18:00 zagra na organach artystka z Czech Hana Bartosova. Zapraszamy. Jeszcze nigdy nie gościliśmy czeskiego organisty. W przedsionku małe i duże plakaty o koncercie, które można umieścić w różnych instytucjach, na klatkach schodowych, witrynach sklepów itp. Bardzo prosimy o pomoc w tym względzie. Można też zabrać ulotki całego Festiwalu Organowego.
 13. W przedsionku są także dostępne nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 14. Także w przedsionku ulotki o projekcie pomagającym znaleźć zatrudnienie osobom mającym 30 lat i więcej, pozostającym poza rynkiem pracy tj. bezrobotnym; rolnikom i członkom ich  rodzin oraz osobom ubogim pracującym. 
 15. Rozpoczął się nabór do Studium Organistowskiego w Przemyślu.
 16. Burmistrz Miasta Jarosławia zachęca do udziału w akcji szczepień, która zostanie przeprowadzona we wtorek i we środę od 9:00 do 15:00 na ul. Grodzkiej w ramach tzw. „Ulicy zdrowia”. Osoby wtedy zaszczepione mogą wziąć udział w losowaniu nagród rzeczowych.
 17. Dzisiaj przed kościołem zbiórka datków na nasze studio radiowe.