1. Ksiądz Arcybiskup przeniósł kolejnych dwóch naszych księży na inne placówki. Ks. Piotr Szuflita znalazł się w Łańcucie, ks. Marian Podolec w rodzinnym Husowie. Dziękujemy im za posługę w Opactwie – szczególnie ks. Marianowi, który był z nami od 2012 roku. Witamy serdecznie wśród nas ks. Adriana i już cieszymy się dobrem, które przez kilka najbliższych miesięcy wniesie w naszą kościelną wspólnotę.
  2. Msze Święte roratnie w dni powszednie o godz. 6:00 w kościele. Pozostałe w ciągu dnia w Domu Rekolekcyjnym na piętrze.
  3. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Msze Święte o 6:00, o 10:00 i o 17:30. Imieniny Księdza Prałata. Przy prasie katolickiej cudowne medaliki Niepokalanej – kto nie ma, zapodział albo chciałby kogoś obdarować – niech zabierze jako swoisty prezent od św. Mikołaja.
  4. Przed Świętami nie będzie dużych spowiedzi parafialnych. Spowiadajmy się dużo wcześniej.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. Do wspólnej modlitwy i refleksji o 17:00 zapraszają nas osoby represjonowane w tym okresie. Od dzisiaj przed kościołem okolicznościowa wystawa.
  6. W ten sam dzień ozdrowieńcy będą mogli oddać swoje bezcenne osocze przy bramie wjazdowej do szpitala na ul. 3 Maja w godzinach od 9:00 do 12:00. Gorąco zachęcamy. Warunki na plakatach i w internecie.
  7. I również w niedzielę za tydzień przed naszym kościołem zbiórka podpisów pod projektem obywatelskim „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Jego celem jest wypowiedzenie genderowskiej konwencji stambulskiej. Potrzebny będzie numer PESEL.
  8. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Siostry Benedyktynki przed klasztorem rozprowadzają opłatki.
  9. Przyjmujemy zapisy na potrawy lub ciasta przeznaczone na świąteczny, rodzinny stół. Będzie je można odebrać w przeddzień wigilii. Spis ciast i potraw oraz numer telefonu do zamawiania w kartkach z ogłoszeniami przy prasie katolickiej i w internecie.
  10. Od jutra rozpoczyna się nabór do Dziennego Domu i do Klubu =Senior  PLUS=. Będą otwarte 1 stycznia przy Placu Mickiewicza 18 i na os. Jagiellonów 1. Adresowane są do mieszkańców Jarosławia, powyżej 60 rok życia, nieaktywnych zawodowo. Zgłoszenia do 16 grudnia. Szczegóły na stronach Miasta i MOPS-u.
  11. Po błogosławieństwie poprosimy św. Michała Archanioła o pomoc w adwentowej walce z nałogami i nietrzeźwością.

CIASTA ŚWIĄTECZNE (27 PLN/kg):

Pomarańczowiec

Wiśniowiec

Migdałek

Pychotka

Tortowy

3-BIT

Tofik-balowy

Miodownik-piernik

Sernik

Mazurek

Makowiec zawijany (2 złote taniej/kg)

POTRAWY ŚWIĄTECZNE:

Pierogi ruskie

Pierogi z kapustą

Uszka z grzybami

Barszcz czerwony

Gołąbki bezmięsne

Gołąbki z mięsem

Zamówienia pod nr 505 902 862 przyjmuje Pani w dni powszednie od 9:30 do 15:00. Po tym czasie Ksiądz, który się na niczym nie zna, ale zapisać potrafi – oby się tylko nie pomylił! Odbiór o uzgodnionej godzinie 23 grudnia.