1. Wczoraj do Domu Ojca powrócił ks. Franciszek Rząsa – którego trud dla przywrócenia Miastu i Kościołowi Jarosławskiego Opactwa jest nie do przecenienia. Zaproponowaliśmy pochowanie go w kryptach naszego kościoła, ale okazało się, że  testamencie wyraźnie wskazał cmentarz w swej miejscowości rodzinnej.
 2. Do Jego niespodziewanej śmierci przyczynił się koronawirus. Dlatego Msza żałobna w Jarosławiu będzie miała miejsce jutro o 18:00 w Kolegiacie, ale bez trumny. Pogrzeb nazajutrz o 14:00 w parafii Łowisko koło Nowej Sarzyny.
 3. U nas modlitwa za Zmarłego codziennie wieczorem podczas nabożeństwa różańcowego. Mszę Świętą w Jego intencji odprawimy w dzień pogrzebu o 18.00.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W dni powszednie o 17:30, w niedziele godzinę wcześniej. Bezpośrednio po różańcu Eucharystia.
 5. Jutro wspominamy św. Siostrę Faustynę. Przed różańcem modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 6. We wtorek wieczorem modlitwy do św. Michała Archanioła.
 7. W środę wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Różańcowej.
 8. W sobotę lokalne spotkanie Róż Żywego Różańca w Jarosławskiej Kolegiacie .
 9. Z racji Dnia Papieskiego nasza Kawiarenka pod koniec tygodnia będzie piec kremówki papieskie. Można je już zamawiać lub nabywać spontanicznie od soboty.
 10. W niedziele za tydzień będziemy mogli wesprzeć materialnie przed kościołem „żywy pomnik” wdzięczności dla św. Jana Pawła II czyli Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która od lat kształci młodzież z ubogich rodzin.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytajmy m. in. artykuł: „Boży geniusz” o 15-letnim Carlo, który wkrótce będzie beatyfikowany.
 12. Głos w ramach Budżetu Obywatelskiego można oddać tylko do wtorku włącznie. 
 13. Przy Kolegiacie realizowany jest projekt pt. „Po pierwsze Rodzina!”. Zachęcamy narzeczonych, małżonków, rodziny które mają kłopoty, problemy, kryzysy do spotkania z wykwalifikowanymi specjalistami. Można umawiać się z nimi na bezpłatne. Szczegóły na stronie internetowej Kolegiaty.
 14. Z niektórych zdemontowanych elementów organów powstała na I piętrze wystawa. Zapraszamy do jej zwiedzenia. Także na czynna jeszcze przez tydzień wystawę wyposażenia wojskowego z okresu wojny polsko-bolszewickiej.
 15. Ponawiamy nabór do służby liturgicznej ołtarza. Zapraszamy zarówno chłopców po pierwszej komunii świętej albo starszych, jak też – do drugiej grupy – dziewczęta, które mogłyby tworzyć tak zwaną Dziewczęca Słuzbę Maryjną. Szczegóły w zakrystii.
 16. Niech nasze Opactwa nadal i bez przeszkód służy Bogu i ludziom: Święty Michale, Archaniele…

W sobotę, 3 października 2020 roku, zmarł w wieku niespełna 78 lat

ks. prał. Franciszek Rząsa,

wieloletni profesor WSD w Przemyślu,
współzałożyciel Fundacji Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II Wzrastanie,
niestrudzony opiekun duchowy podopiecznych
i budowniczy Przystani Matki Bożej Jasnogórskiej
Domu ulgi w cierpieniu im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!
Zaglądaj na FACEBOOK.COM/OPACTWO1611 i na OPACTWO.PL