1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu. W tradycji Kościoła okres ten jest czasem przygotowania do uroczystych obchodów Narodzenia Pańskiego. Najpierw jednak kieruje nasze umysły ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa przy końcu tego świata. Należy te tygodnie przeżyć pobożnie rozbudzając chrześcijańską nadzieję i radość. Zachowajmy trzeźwość.
 2. We wszystkie powszednie dni adwentu, a więc już od jutra odbywać się będą Msze Święte roratnie poświęcone Najświętszej Maryi Pannie. W naszym kościele o 6:00 rano. Zapraszamy, aby właśnie w ten sposób okazać swoją czujność i gotowość na adwentowe przyjście Pana.
 3. W tym tygodniu spróbujemy odprawiać Roraty w kościele. Od 7:00 wchodzą codziennie robotnicy, ale powinniśmy zdążyć.
 4. Jutro świętego Andrzeja, apostoła. Pojutrze wieczorem nowenna anielska. W czwartek św. Ksawerego, w piątek św. Barbary.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego Miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce i serca kapłanów spowiedników. W naszej świątyni codziennie przed każdą Mszą Świętą oraz w dni powszednie od 9:00 do 11:00.
 6. Wszystko wskazuje na to, że przed Świętami nie będzie dużych spowiedzi parafialnych podobnie jak przed Wielkanocą. Wyspowiadajmy się zatem sporo wcześniej.
 7. W ten czwartek wieczorem Godzina Święta Straży Honorowej NSPJ. 
 8. W pierwszy piątek od 19:00 modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie zakończone dodatkową Eucharystią o 21:00. 
 9. W pierwszą sobotę od 9:15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. 
 10. W niedzielę za tydzień dzień patronalny naszego kościoła – św. Mikołaja z Myry.
 11. Po każdej Mszy Świętej są dzisiaj zbierane ofiary do puszek na nasze radio Ave Maria.
 12. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zostały tylko mniejsze świece, które symbolizują ufundowanie gorącego posiłku dla dziecka. Ofiary składamy do specjalnej skarbonki – wazonu Caritas.
 13. Także od dzisiaj przyjmujemy w zakrystii lub w Kawiarence zapisy na potrawy lub ciasta przeznaczone na świąteczny, rodzinny stół. Będzie je można odebrać np. w przeddzień wigilii.
 14. Siostry Benedyktynki przed swoim klasztorem rozprowadzają od dzisiaj opłatki – zachowując pełny dystans i inne obostrzenia sanitarne.